čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Erat dovedl Nashville k pátému vítězství v řadě

New York - Hlavně zásluhou Martina Erata vybojovali hokejisté Nashvillu v NHL páté vítězství za sebou, když vyhráli 5:3 na ledě Calgary. Český útočník vstřelil gól, na další dva přihrál a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Hosté vyhráli navzdory tomu, že je domácí výrazně přestříleli. V první třetině Nashville získal vedení 2:0, následně se Calgary i díky dvěma gólům Jaromea Iginly povedlo skóre otočit na 3:2. V osmatřicáté minutě však vyrovnal Marcel Goc a v pětačtyřicáté minutě rozhodl Cody Franson.

Martin Erat skóruje

"Cítili jsme, že bychom mohli získat minimálně jeden bod, možná oba, jenže nemáme žádný," posteskl si Iginla, jemuž k lepší náladě nepomohl ani fakt, že po osmi zápasech ukončil své střelecké trápení. "Hráli jsme dobře, byli jsme nebezpeční v přesilovkách, soupeře jsme pustili jen do pár šancí. Jenže jsme zase bohužel nezvládli třetí třetinu. Zajímalo by mě, kolikrát jsme v posledních pěti nebo šesti zápasech byli před poslední třetinou v dobré pozici a zápas jsme nedovedli k vítězství," dodal.

"V druhé třetině nás soupeř dostal pod tlak a zaslouženě otočil skóre. Důležitý byl pak gól Goce na 3:3, ten nás dostal zpátky do hry. Od té doby jsme, myslím, byli lepší," komentoval zápas kouč Nashvillu Barry Trotz. Jeho tým od porážky 0:5 s Calgary 30. listopadu vyhrál sedm z deseti zápasů.

Gól a dvě asistence si připsal v sobotu také další český útočník Milan Hejduk, jenž pomohl Coloradu k výhře 5:2 nad Columbusem. První výhru v sezoně vychytal brankář Michal Neuvirth z Washingtonu, který zvítězil 4:2 v Edmontonu. Neuvirth si při letošním třetím startu připsal šestadvacet úspěšných zákroků, vítězný gól na 3:2 vstřelil v 54. minutě český útočník Tomáš Fleischmann.

Capitals se povedl velký obrat, který režíroval Alexandr Ovečkin, autor dvou branek a jedné nahrávky. Domácí Oilers vedli po dvou třetinách 2:0, hosté však čtyřmi góly v třetí třetině zápas otočili. Ovečkin po zápase optimismem nehýřil. "I když jsem dal dva góly, nejsem se svým výkonem spokojený," prohlásil ruský kanonýr. "Chtěl bych, abych já i celá naše řada hráli ještě lépe," dodal.

Málo vídaný kousek se povedl hokejistům Atlanty. V duelu s New Jersey donutili trenéra Devils, aby už po první třetině vystřídal brankáře Martina Brodeura, který inkasoval tři góly z šesti střel. Přesto nakonec Thrashers, za které odchytal celý zápas Ondřej Pavelec, prohráli 4:5.

Dvě asistence si v sobotu připsal útočník Tomáš Plekanec, jehož Montreal porazil New York Islanders 3:0. Plekanec přihrál na dva góly obránci Andreji Markovovi, který nastoupil poprvé od úvodního zápasu sezony 1. října, kdy si poranil nohu. Slovenský brankář Jaroslav Halák potřeboval k čistému kontu 40 zákroků.