neděle 23. července 2017 Libor

Frolík i Hejduk vstřelili dva góly

New York - Čeští útočníci Michael Frolík a Milan Hejduk se ve středečním programu NHL zapsali dvakrát mezi střelce. Frolík se s Floridou radoval v Buffalu z vítězství 6:2, ke kterému vedle brankáře Tomáše Vokouna přispěl gólem a asistencí i Rostislav Olesz. Naopak Hejdukovy trefy k výhře Colorada nevedly. V Edmontonu se radovali z vítězství 6:4 domácí Oilers a s nimi autor posledního gólu do prázdné branky Aleš Hemský.

Edmonton - Colorado

Frolík byl vyhlášen hvězdou zápasu. Panthers dali čtyři góly v závěrečné desetiminutovce a Vokoun zastavil 26 střel. Florida oplatila Buffalu téměř měsíc starou domácí porážku 2:5. "Teď už hrajeme mnohem lépe jako tým. Chlapi si uvědomili, co je potřeba udělat, abychom vyhrávali. Před tím spousta z nich hrála individuálně a s takovým přístupem nemůžete v NHL uspět," vysvětloval Vokoun.

Frolík se v posledních pěti zápasech prosadil střelecky čtyřikrát. Na ledě Buffala vyrovnal v první třetině na 1:1 a dvě minuty před koncem utkání otupil snahu domácích o závěrečný nápor gólem na 4:2. Pak přišly i Oleszovy chvíle. Nejprve dal gól do prázdné branky, pak přidal přihrávku na šestý gól. Buffalo přitom šlo do zápasu s nejlepší obranou v soutěži. Více než pět branek inkasovalo poprvé v sezoně.

Ocenění pro první hvězdu zápasu si vysloužil i Radim Vrbata

Český útočník Phoenixu Radim Vrbata hýřil na ledě Minnesoty aktivitou, vyslal na soupeřovu branku sedm střel a přispěl gólem a asistencí k vítězství Coyotes 3:2. Jednu přihrávku zaznamenal i Martin Hanzal. Martin Havlát, který měl být po přestupu z Chicaga tahounem Minnesoty, vyšel ve čtvrtém utkání v řadě bodově naprázdno a připsal si pouze další záporný bod za účast na ledě při inkasovaném gólu. Se 14 minusovými body je druhým nejhorším hráčem v lize.

Hejduk se trefil v Edmontonu dvakrát v první třetině, zaokrouhlil svoji bilanci v sezoně na deset gólů a je nejlepším střelcem Colorada. Oilers ale v zápase smazali dvoubrankové manko a zvítězili zejména díky povedené třetí třetině, v níž třikrát skórovali. Hemský si vedle trefy do prázdné branky připsal i jednu finální přihrávku.

Domácím se nedařilo

Jednalo se o jedinou výhru domácího celku ve středečním programu. V dalších zápasech totiž podlehl Detroit 1:3 Dallasu a Los Angeles nestačilo na Philadelphii 2:3. V Detroitu se domácí hráči velmi zlobili na rozhodčího, který jim neuznal vyrovnávací branku na 2:2. Střela Brada Maye totiž prošla skrz chrániče brankáře Alexe Aulda, ale hlavní sudí chvíli předtím přerušil hru, což potvrdil i videozáznam.

Za hostující Flyers vychytal první výhru po návratu do Philadelphie brankář Brian Boucher, který se letos vrátil do týmu po sedmi letech. Dvaatřicetiletý gólman, jenž v posledních sezonách pouze dělá brankářskou dvojku, zastavil celkem 37 střel soupeře. Vylámal si na něm zuby i slovinský útočník Anže Kopitar, lídr produktivity soutěže, který vyšel teprve popáté v sezoně bodově naprázdno.