úterý 24. října 2017 Nina

Hejduk zajistil lavinám výhru nad Calgary

Calgary - Český útočník Milan Hejduk rozhodl v NHL svým osmým gólem v sezoně o výhře hokejistů Colorada 3:2 na ledě Calgary. Hejduk se trefil za stavu 2:2 v poslední minutě druhé třetiny v přesilové hře a připsal si vítězný gól. Hráči Avalanche se tak dokázali otřepat z posledního nevydařeného zápasu s Vancouverem, v němž utrpěli debakl 2:8. Hráči svou bojovnosti dokázali zblokovat plných 24 střel mířících na branku Craiga Andersona, který tak musel zasahovat jen proti šestatřiceti pokusům místo šedesáti.

Milan Hejduk

Velkou obětavost předvedli také hokejisté Washingtonu v duelu na ledě New Yorku Rangers, kde prožil úspěšný návrat do sestavy Capitals Alexandr Ovečkin. Ruský útočník, který kvůli zranění vynechal šest zápasů, přispěl gólem k vítězství 4:2. Ovečkin se trefil v 16. minutě, kdy v přesilové hře vyrovnal na 1:1, a s patnácti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Mariánem Gáboríkem, jenž vstřelil obě branky Rangers. Asistenci u Ovečkinova gólu si připsal český útočník Tomáš Fleischmann, který tak bodoval v devátém zápase po sobě.

Jednou brankou přispěl k vítězství svého týmu Milan Michálek, jehož Ottawa porazila Toronto rovněž 3:2. Michálek v 32. minutě vyrovnal v početní výhodě na 2:2, hvězdou večera se stal jeho spoluhráč Mike Fisher, autor zbývajících dvou gólů Senators. Bitva o Ontário, jak se zápasům Ottawy s Torontem přezdívá, přinesla dramatický hokej s řadou šancí, ale i s čtyřmi pěstními souboji. Od 35. minuty, kdy Fisher upravil na 3:2, však už gól nepadl.

Tomáš Plekanec byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu mezi Montrealem a Carolinou, který domácí vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Plekanec přihrál na obě branky ze hry, vítězný gól vstřelil Maxim Lapierre, který v šesté sérii jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu.