středa 24. května 2017 Jana

Carolina v NHL ukončila sérii čtrnácti porážek

Raleigh (USA) - Hokejisté Caroliny zvítězili v nedělním utkání NHL nad Minnesotou 5:4 po samostatných nájezdech a ukončili sérii čtrnácti porážek. Hurricanes se radovali z výhry poprvé od 9. října, kdy porazili 7:2 Floridu. Carolina mohla pohodlně vyhrát už v základní hrací době, když v polovině zápasu vedla 4:1. Jenže domácí hokejisté jako by znovu hledali cestu, jak utkání prohrát, a dovolili soupeři tříbrankové manko dohnat. O jejich vítězství tak rozhodl až Jussi Jokinen, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltovém rozstřelu.

Radost hokejistů Caroliny

Čtvrtou výhru v řadě si připsali hokejisté Atlanty, kteří udolali Edmonton 3:2. Ondřej Pavelec, který o víkendu vychytal své premiérové čisté konto v NHL, tentokrát sledoval zápas jen ze střídačky, na ledě se kvůli nespecifikovanému zranění v dolní části těla neobjevil ani obránce Pavel Kubina.

Thrashers se obešli i bez gólů Ilji Kovalčuka, který poprvé od svého návratu na led po šestizápasové pauze neskóroval. Trefili se ale jeho krajané: Maxim Afinogenov v poslední minutě druhé třetiny vyrovnal na 2:2, Vjačeslav Kozlov osm minut před koncem třetí třetiny vstřelil vítězný gól.

Třígólový obrat předvedli v neděli hokejisté Chicaga. Se San Jose prohrávali po 22 minutách 1:3, jenže ještě do konce druhé třetiny stačili vyrovnat a nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v první minutě nastaveného času obránce Brent Seabrook. Blackhawks si tak připsali sedmou výhru v řadě na domácím ledě.