čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Pavelec v NHL poprvé udržel čisté konto

aktualizováno 14. 11. 2009 12:18

New York - Český gólman Ondřej Pavelec vychytal v zámořské NHL poprvé čisté konto. Dvaadvacetiletý brankář, který v předchozích dvou zápasech figuroval v roli náhradníka, zlikvidoval všech 38 střel Los Angeles a dovedl Atlantu k jednoznačnému vítězství 7:0. Vychytaná nula se mu ale do statistik počítat nebude, protože ve třetí třetině ho na 39 sekund vystřídal v brance Atlanty Johan Hedberg.

Ondřej Pavelec chytá puk

"Poslední dva zápasy jsem nechytal a vyhráli jsme, tak jsem chtěl prodloužit vítěznou sérii týmu," uvedl Pavelec, který byl vyhlášen první hvězdou utkání. Český brankář dal zapomenout na své poslední vystoupení, kdy inkasoval pětkrát za dvě třetiny a byl střídán. Částečně napodobil krajana Tomáše Vokouna z Floridy, který vychytal tři čistá konta v minulých čtyřech zápasech.

"Hráli jsme jako tým. Poslední dvě minuty jsem tomu stále nevěřil, protože v několika minulých sezonách se stalo asi desetkrát, že jsem v nich inkasoval," uvedl Pavelec. "Je to moje první nula, jsem za ni šťastný, ale ještě více mě těší, že jsme získali oba body. V této soutěži je každé vítězství důležité, protože naše divize je velmi vyrovnaná. Každý bod může být rozhodující," dodal brankář.

Úspěšný byl také útočník Fleischmann

Dařilo se také českému útočníkovi Tomáši Fleischmannovi, který bodoval v sedmém utkání v řadě, když asistencí pomohl k vítězství Washingtonu 3:1 nad Minnesotou. Po akci kopřivnického rodáka vyrovnali Capitals ve 26. minutě jednogólový náskok soupeře a v závěrečné části dvěma brankami strhli výhru na svou stranu.

Capitals si připsali čtvrtou výhru v řadě a jsou v čele Východní konference. Na vedoucí tým soutěže San Jose ztrácejí jediný bod, ale mají zápas k dobru.

"Ať si to kluci užijí. V průběhu sezony přicházejí pády a vzestupy a nikdy nevíte, jak to celé skončí. Proto je příjemné být na špici v určité fázi sezony," uvedl trenér Washingtonu Bruce Boudreau, kterého po zápase mohlo trápit jen zranění Mikea Knublea. Útočník Capitals po zákroku Marka Židlického přepadl přes brankáře a pravděpodobně má zlomený prst na ruce, což ho vyřadí na tři až čtyři týdny.