pondělí 26. června 2017 Adriana

Havlát ukončil střelecké trápení, jeho Minnesota vyhrála

Toronto - Hokejisté Minnesoty zvítězili v úterním utkání NHL v Torontu 5:2 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Gólem k triumfu Wild přispěli i čeští hokejisté Martin Havlát a Marek Židlický, jenž si navíc připsal jednu asistenci. U obou gólů Maple Leafs asistoval obránce Tomáš Kaberle, nejproduktivnější zadák NHL. Hlavní postavou úterních zápasů se stal útočník St. Louis David Perron, který hattrickem zařídil triumf Blues 6:1 proti Vancouveru.

Toronto - Minnesota
  • David Perron ze St. Louis překonává brankáře Vancouveru Roberta Luonga autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Marek Židlický přijímá gratulace od spoluhráčů autor: Paul Battaglia, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1224/122353.jpg?1257689462

Havlát otevřel skóre zápasu TorontaMinnesotou v 18. minutě trefou v přesilové hře a po jedenácti zápasech, v nichž neskóroval, ukončil své střelecké trápení. Byl to jeho teprve druhý gól v sezoně. Toronto už za 26 sekund vyrovnalo, prosadil se Alexej Ponikarovskij. Hosté pak rozhodli o svém vítězství třemi góly v druhé třetině a připsali si první výhru na ledě Toronta od roku 2000, kdy vstoupili do NHL.

Ve 26. minutě nejprve vrátil Divočákům vedení Marek Židlický gólem v dvojnásobné přesilové hře, v 38. minutě získali hosté rozhodující náskok díky dalším dvěma gólům v rozmezí pouhých 26 sekund. "Dnes rozhodly přesilové hry. Chcete-li vyhrát, musíte je proměňovat, zvlášť ty pět na tři. A nám se to dneska dařilo," radoval se trenér Minnesoty Todd Richards.

Pittsburgh je v krizi

Hokejisté Pittsburghu podlehli Bostonu 0:3 a připsali si třetí porážku po sobě. Navíc už ve druhém zápase za sebou nedali gól a dohromady jejich střelecká impotence trvá již 149 minut a 9 sekund. Naposledy se Tučňáci radovali z gólu minulý týden ve čtvrtek v druhé třetině zápasu s Los Angeles, který prohráli 2:5.

Stejně jako Boston se přitom Pittsburgh potýká s absencí několika opor. V úterý se Penguins museli obejít bez Jevgenije Malkina a Sergeje Gončara, v první třetině se jim navíc zranil obránce Brooks Orpik. "Samozřejmě není příjemné prohrát tři zápasy v řadě a přijít o dalšího hráče. Ale musíme se vzchopit, vrátit se domů a zase najít cestu k vítězství," prohlásil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.

Ottawa vyhrála po přestřelce, Calgary nejtěsnějším rozdílem

Dramatickou přestřelku viděli diváci v Ottawě, která v kanadském derby udolala Edmonton 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil Jason Spezza. Dalším hrdinou večera se stal brankář Pascal Leclaire, který v třetí třetině vychytal několik šancí Oilers a v závěrečném rozstřelu zneškodnil dva ze tří nájezdů.

Čtvrtou výhru za sebou vybojovali hokejisté Calgary, kteří zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0 v Montrealu. Jediný gól zápasu vstřelil už v první třetině Jarome Iginla, který tak skóroval ve všech čtyřech duelech úspěšné série. Brankář Miikka Kiprusoff potřeboval k čistému kontu 25 zákroků.