pondělí 25. září 2017 Zlata

Hanzal nasměroval Phoenix k výhře, Kotalík bodoval v přesilovkách

New York - Hokejista Martin Hanzal nasměroval Phoenix ve čtvrtečním utkání NHL gólem a asistencí k vítězství 3:1 nad Chicagem. Další český útočník Aleš Kotalík se blýskl gólem a dvěma přihrávkami při výhře New Yorku Rangers 4:2 na ledě Edmontonu, za který v minulé sezoně krátce hrál. Dvaadvacetiletý Hanzal, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, v první třetině nejprve otevřel skóre a po jeho akci zvýšil Peter Mueller. Pod třetí branku Phoenixu se v polovině zápasu podepsal asistencí Petr Průcha a hosté stačili už pouze korigovat zásluhou Krise Versteega.

Hokejisté Phoenixu Coyotes
  • Aleš Kotalík (vlevo) se spoluhráčem Ryanem Callahanem autor: Henny Ray Abrams, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1170/116935.jpg?1255331829

Shodnou bilanci jako Hanzal měl po podobném vývoji zápasu i Jakub Voráček z Columbusu. V úvodním dějství rovněž vstřelil na ledě Atlanty první branku utkání, připsal si i asistenci u druhého gólu týmu a hosté nakonec vyhráli 4:3. Domácí Thrashers třikrát snížili na rozdíl jednoho gólu, přičemž poslední kontaktní trefu dal Pavel Kubina. Český brankář Ondřej Pavelec inkasoval čtyřikrát z 21 střel, hned dvakrát ho pokořil Raffi Torres. Jednou mu asistoval Jan Hejda, který se tento týden vrátil do sestavy po zranění.

Ofenziva Bostonu, jež je oslabena o Krejčího, Savarda a Lucice, málem vyšla ve třetím utkání po sobě naprázdno. Čekání na gól ukončil až v poslední minutě Patrice Bergeron, jehož trefa poslala zápas do prodloužení. Vítěze musely určit až samostatné nájezdy, v nichž o výhře Canadiens 2:1 rozhodl Mike Cammalleri.

Martin Havlát se po přestupu z Chicaga v Minnesotě trápí. V posledních deseti zápasech zaznamenal pouze dvě asistence a v bilanci za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách má dvanáct záporných bodů. V této statistice je se spoluhráči Brentem Burnsem a Mikkem Koivu nejhorší v celé soutěži. Ve čtvrtek si Havlát připsal tři záporné body a Minnesota na svém
ledě prohrála s Vancouverem 2:5.

Při absenci Alexandra Ovečkina si pozici nejproduktivnějšího hráče NHL upevnil slovinský útočník Anže Kopitar, který dvěma góly přispěl k výhře Los Angeles 5:2 nad Pittsburghem. Obhájci titulu dostali v poslední třetině čtyři góly a utrpěli první letošní porážku venku po předchozích sedmi výhrách.

Útočník Jason Spezza se dočkal prvního gólu v sezoně. Hráč, který v posledních třech ročnících vsítil vždy alespoň třicet branek, rozhodl v prodloužení za asistence Filipa Kuby o vítězství Ottawy 3:2 nad Tampou Bay. Jednu přihrávku si připsal i Milan Michálek.