pondělí 24. července 2017 Kristýna

Hanzalův gól Phoenixu proti Los Angeles nestačil

Glendale (USA) - Český hokejový útočník Martin Hanzal vstřelil v pondělním utkání NHL svůj druhý gól v sezoně, porážce Phoenixu s Los Angeles 3:5 ale nezabránil. Domácí Coyotes i díky asistencím Roberta Langa a Radima Vrbaty vedli ještě minutu před koncem druhé třetiny 3:1, jenže ve zbytku zápasu soupeř čtyřmi góly skóre otočil. Hlavní zásluhu na tom měl útočník Ryan Smyth, který vstřelil dva góly a na dva přihrál. Vítězný čtvrtý gól zařídil pět minut před koncem základní hrací doby Drew Doughty, který překonal brankáře Jasona LaBarberu ranou z kruhu pro vhazování.

Hokejista Phoenixu Martin Hanzal

Výsledek zápasu jen potvrdil, že se Phoenixu letos ve vzájemných duelech
s Kings příliš nedaří. Ze tří utkání prohrál dvakrát a inkasoval dohromady
12 gólů, přičemž ve zbývajících jedenácti zápasech dostal jen o pět branek
víc.

Už čtvrté vítězství po sobě vybojovali podceňovaní New York Islanders, kteří porazili 3:1 Edmonton. Hrdinou večera se stal obránce Brendan Witt, který poprvé po 861 zápasech v NHL vstřelil v jednom zápase dva góly.

Zápas přitom nezačal pro domácí šťastně. Od 12. minuty prohrávali 0:1, když si přihrávku Ethana Moreaua zpoza branky srazil bruslí do vlastní sítě český obránce Radek Martínek. V 15. minutě však vyrovnal John Tavares a v druhé třetině přišly velké chvíle Witta. Čtyřiatřicetiletý bek nejprve ve 23. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1 a o deset minut později přidal třetí branku.

Oilers by si mohli vzít příklad ve Philadelphii. Domácí Flyers se v duelu s Tampou museli obejít bez dvou klíčových útočníků Simona Gagného a Daniela Briera, přesto soupeře rozstříleli 6:2. O kanonádu se postarali především Mike Richards a Jeff Carter, kteří oba vstřelili dva góly a na další přihráli.