sobota 22. července 2017 Magdaléna

Hemský se v NHL blýskl pěti body, dal gól a na čtyři přihrál

New York (USA) - Aleš Hemský se zaskvěl ve čtvrtek v NHL pěti kanadskými body. Útočník Edmontonu dal Columbusu jeden gól a na další čtyři přihrál a kanadský celek zvítězil 6:4. Hemský v jediném utkání zdvojnásobil svůj dosavadní bodový zisk v sezoně, přesto mu to nestačilo k tomu, aby byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ocenění mu vyfoukl spoluhráč z formace Dustin Penner, který zaznamenal ještě o něco lepší bilanci - dva góly a tři přihrávky. Hemský byl druhým mužem duelu.

Aleš Hemský
Aleš Hemský

Brankář Atlanty Ondřej Pavelec byl střídán v polovině zápasu s Washingtonem po pěti inkasovaných gólech a jeho tým prohrál na vlastním ledě 4:5. Kladenský rodák nepodržel Thrashers zejména za nerozhodného stavu 2:2, kdy ho Jeff Schultz překonal střelou z vlastního obranného pásma. Jako by se ale inkriminovaný okamžik podepsal na psychice mladého gólmana a za 88 sekund dostal ještě další dvě branky, čímž Capitals získali rozhodující trhák. "Střídání bylo pro něho vysvobozením. Ondřej byl vyvedený z míry stejně jako celý tým," uvedl trenér Atlanty John Anderson.

Aleš Kotalík z New York Rangers byl stejně jako Hemský druhou hvězdou zápasu s New Jersey. Český útočník se gólem a asistencí v prostředním dějství postaral o vyrovnání dvoubrankového manka, přesto nakonec oba body získali domácí Devils. Dvěma zásahy v poslední třetině zlomili zápas na svou stranu a zvítězili 4:2.

Po české spolupráci vstřelil vyrovnávací branku i Petr Průcha z Phoenixu, jemuž asistovali Zbyněk Michálek a Martin Hanzal. Gól, kterým český útočník zařídil v souboji s Detroitem prodloužení, ocenil i trenér Coyotes Dave Tippett: "Líbil se mi způsob, s jakým se Průcha dral k brance soupeře. Tyhle góly bolí, musíte se totiž vydat do prostoru, který soupeř tvrdě brání." V prodloužení pak rozhodl o vítězství Phoenixu 3:2 obránce Adrian Aucoin a klub se téměř po dvou letech raduje z čtyřzápasové série výher.

Stíhací jízdu Ottawy, která na svém ledě prohrávala s Nashvillem po dvou třetinách o tři góly, podpořil i jednou brankou Milan Michálek. Český útočník vyrovnal ve 49. minutě na 3:3, přesto ale museli ještě Senators do konce základní hrací doby dvakrát dotahovat jednobrankový náskok Predators. V následném prodloužení ale zajistil druhý bod Nashvillu obránce Shea Weber a Predators výhrou 6:5 přerušili sérii šesti porážek.

Prvním hattrickem v NHL se zaskvěl útočník Los Angeles Anže Kopitar. Gólová exploze slovinského hokejisty málem přišla vniveč, neboť Kings v závěrečné třetině přišli o tříbrankový náskok a o výhře 5:4 nad Dallasem rozhodl až v prodloužení Michal Handzuš. Kopitar se ziskem tří bodů vyrovnal Alexandru Ovečkinovi v čele produktivity soutěže.