pátek 17. listopadu 2017 Mahulena

Toronto znovu prohrálo, Kaberle přihrál na jediný gól

aktualizováno 14. 10. 2009 10:05

Toronto - Ani na šestý pokus nedokázali hokejisté Toronta vybojovat první výhru v letošní sezoně NHL. V úterním utkání podlehli Coloradu 1:4 a prožívají nejhorší vstup do sezony od roku 1991. Na jediný gól Maple Leafs přihrál český obránce Tomáš Kaberle. Toronto v úvodních šesti zápasech získalo jen bod za prohru v prodloužení s Montrealem. Horší vstup do sezony zažili Maple Leafs od vzniku NHL pouze před 18 lety, kdy v sedmi zápasech jen jednou remizovali.

Hráč Buffala Thomas Vanek skóruje v utkání proti Detroitu
  • Hráč Buffala Thomas Vanek skóruje v utkání proti Detroitu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1174/117377.jpg?1255504328

"Prohráváme souboje jeden na jednoho. A bohužel je prohrávají hráči, kteří by neměli. Stalo se nám to v tomto zápase asi čtyřikrát nebo pětkrát. To by se v této lize nemělo stávat a už to není tak, že by se dalo vymluvit, že to byl Joe Sakic," uvedl Wilson s narážkou na letošní konec kariéry legendy Avalanche, která už hlavy soupeřům svými kličkami nemotá. Rozzlobil jej i druhý gól Avalanche, který 51 sekund před koncem úvodní třetiny vstřelil David Jones poté, co se při svém sólu protáhl kolem Kaberleho.

Skvělý vstup do sezony potvrdilo také Buffalo, které rozstřílelo Detroit 6:2. Dvě branky Sabres vstřelil rakouský útočník Thomas Vanek, hned po svém druhém gólu však se zraněním odešel do kabiny a na led už se nevrátil. Podle kouče Lindyho Ruffa bude Vanek kvůli nespecifikovanému zranění v horní části těla mimo hru několik týdnů. "Je to nepříjemné, ale každý tým se někdy potýká se zraněním svých opor. Myslím, že máme dostatečně kvalitní kádr na to, abychom se s tím dokázali vypořádat," řekl Ruff.

Buffalo porazilo Detroit před vlastními diváky poprvé po více než sedmi letech a zaznamenalo nejvíce vstřelených branek proti Red Wings od roku 1993, kdy zvítězilo 10:7.

Nejlepší začátek sezony prožívají hokejisté Columbusu, kteří porazili Calgary 2:1 a připsali si čtvrtou výhru z pěti zápasů. Blue Jackets přitom v utkání dlouho prohrávali 0:1. V závěru druhé třetiny však dvěma góly během dvou minut otočili skóre ve svůj prospěch.