sobota 25. března 2017 Marián

Krejčí vstřelil v NHL první gól, Hejduk zařídil výhru Colorada

New York - V úterním utkání vstřelil český hokejista David Krejčí první gól v NHL, kterým pomohl k vítězství Bostonu 4:0 nad Ottawou. Jedenadvacetiletý útočník Bruins na svou premiérovou trefu čekal 42 zápasů a jeho branka znamenala v 18. minutě zvýšení vedení Bostonu na 2:0. U prvního gólu Bruins si připsal asistenci Vladimír Sobotka.

Český hokejista Milan Hejduk v dresu Colorada Avalanche

Při vítězství Colorada 3:2 po prodloužení na ledě divizního rivala Calgary  sehrál klíčovou roli český útočník Milan Hejduk. Ten prolomil sérii sedmi zápasů bez bodu. Rodák z Ústí nad Labem nejdříve gólem v přesilovce v 54. minutě vynutil pro Avalanche prodloužení, ve kterém si následně připsal asistenci na vítězném zásahu Paula Stastného.

Hokejisté Pittsburghu dokázali s přispěním dvou asistencí Petra Sýkory zvítězit 4:2 na ledě New Yorku Islanders. Hvězdou týmu, který před uzávěrkou přestupů získal slovenského útočníka Mariána Hossu, byl brankář Ty Conklin, který v utkání zlikvidoval 50 střel Islanders.

Zdroj: ČT24, ČTK