pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Zlín zdolal Pardubice a vyhoupl se do čela extraligy

aktualizováno 9. 10. 2009 22:30

Praha - Po čtvrteční předehrávce Liberce a Mladé Boleslavi vstoupilo v pátek i dalších dvanáct hokejových týmů do druhé čtvrtiny základní části O2 extraligy. Zlín vyhrál nad Pardubicemi 4:2 a dostal se po porážce Vítkovic na ledě Sparty do čela extraligy. Eaton vyšel bodově naprázdno po předchozích pěti výhrách za sebou. Hokejisté pražské Sparty porazili Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech a oplatili tak soupeři porážku z prvního vzájemného duelu. Svým druhým gólem v utkání rozhodl Tomáš Netík, jenž se jako jediný prosadil v rozstřelu. Až do 45. minuty utkání Brna s Plzní byl výsledek nerozhodný. O vítězství domácích 2:1 rozhodl Vlasák. Informace najdete také na serveru hokejživě.cz.

Zlín - Pardubice
  • Slávističtí hokejisté Robert Slipčenko a Pavel Kolařík autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1167/116637.jpg?1255115518

Tři využité přesilovky zajistily hokejistům Třince vítězství 3:1 nad Slavií. Hokejisté Litvínova porazili České Budějovice 5:2. Jihočeši sice v Litvínově vedli, ale během necelých čtyř minut třikrát inkasovali a domácí poté nezadržitelně směřovali za třemi body. Dvakrát skóroval Peter Jánský. Mistrovská Energie se dočkala v osmém vystoupení v soutěži v nové hale teprve třetí výhry. Hokejisté Karlových Varů díky trefám Václava Pletky a Rastislava Deje v závěrečné třetině otočili nepříznivý stav duelu s Kladnem a vyhráli 2:1.

Reportáž z utkání Třinec – Slavia sledujte zde.

Reportáž z utkání Zlín – Pardubice sledujte zde.