neděle 30. dubna 2017 Blahoslav

Liberec podlehl v předehrávce Mladé Boleslavi 2:6

Liberec - Hokejisté Liberce prohráli v předehrávaném utkání 14. kola O2 extraligy s Mladou Boleslaví 2:6. Hosté se dočkali bodového zisku po dvou porážkách za sebou, Severočeši pokračují v nevýrazných výkonech, poraženi z ledu odcházeli v šestém z posledních sedmi utkání. Po dvou brankách vítězů vstřelili útočníci Nikola Gajovský a Lukáš Pabiška. Informace najdete také na serveru hokejživě.cz.

Radost hráčů Mladé Boleslavi

V polovině osmé minuty nachytal Leinonena pohotovou dorážkou z úhlu Gajovský, k němuž se odrazil kotouč od zadního hrazení. Na začátku 12. minuty přidal Gajovský velmi snadno druhý zásah a povedený nástup hostů završil o 81 vteřin později Boháč, když uklidil do prázdné branky kotouč po Sýkorově ráně, kterou Leinonen pouze vyrazil. Domácí gólman se ještě snažil probudit hráče před sebou, ale vzápětí zamířil do kabin a přepustil své místo Stejskalovi. Jen 28 vteřin poté se dočkali i Liberečtí a vrátili se tak do hry o bodový zisk. Faulovaný Špaček stihl v pádu ještě ideálně předložit puk Kašpaříkovi, sám ovšem při jeho zakončení spadl do branky a vychýlil ji. Po konzultaci s videorozhodčím však byl gól přece jen uznán.

Začátek druhého dějství patřil Mladoboleslavským, kteří uzavřeli soupeře v jeho obranném pásmu a ostřelovali Stejskala ze všech stran. Díky tomu si také vynutili přesilovku po Dernerově faulu, v ní však svůj dvoubrankový náskok nenavýšili. Gólově naopak krátce nato udeřilo na druhé straně, když parádní Hlaváčovu přihrávku z otočky přetavil bez potíží v druhý gól Liberce Podkonický. O něco později vrátil svému týmu dvougólový náskok Šagát. Jen 68 vteřin poté navíc faulovaný Pabiška prokázal rychlé ruce, v těsné blízkosti Stejskala zamíchal pukem a poslal ho pod horní tyčku.

Utkání Liberec - Mladá Boleslav

Z třetí dvacetiminutovky uběhlo jen 23 sekund a bylo definitivně rozhodnuto, neboť Pabiška - po potvrzení videorozhodčího - přidal šestý gól Středočechů. V 46. minutě byl sudí u videa v permanenci znovu; po akci Podkonického však zůstal kotouč sice za zády gólmana Schwarze, ale před brankovou čárou. Zbytek zápasu už se dohrál pouze z povinnosti.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Kašpařík (Špaček), 26. Podkonický (Hlaváč) - 8. Gajovský (Handlovský), 12. Gajovský (Vrbata), 13. Boháč (T. Sýkora), 38. Šagát (Fabuš, Šterbák), 39. Pabiška (Lehikoinen), 41. Pabiška (Král, Sup). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4371.