úterý 25. července 2017 Jakub

Třinec porazil Znojmo i podruhé - tentokrát 5:2

Třinec - Hokejisté Třince porazili i ve druhém utkání předkola play off Znojmo 5:2 a jediné vítězství jim chybí k postupu do čtvrtfinále. Domácí získali rozhodující náskok třemi slepenými góly v úvodu druhé části, ale po dvou trefách hostů je definitivně uklidnil až jedenáct minut před koncem Martynek. Série pokračuje ve Znojmě, třetí zápas se hraje ve středu.

Hokejisté Třince se radují ze vstřeleného gólu

Bez distancovaného útočníka Svobody hosté nedopustili opakování nedělních chyb. Přesto s nimi mohlo být zle už v páté minutě, ale po Koluszově akci, který vylákal mimo tyče gólmana Kameše, nedokázal v poloprázdné brance Pavelek překonat ležícího obránce Chvátala.

Nic víc však Orli domácím nedarovali. Znojmo se v odvetě prezentovalo daleko ukázněnějším výkonem bez nemístné agresivity. V první dvacetiminutovce mělo jenom jednoho vyloučeného a dva momenty, které mohly Vojtka zbavit nuly na kontě. Selingr však ve 12. minutě zápěstím nastřelil levou ruku nic netušícího gólmana a v závěru úvodní části neskončila v brance ani povedená spolupráce Růžičky s Hamanem.

O to ledovější byla sprcha, kterou domácí na soupeře vylili v úvodu druhé části. Než se Znojmo probralo, prohrávalo 0:3. Třinecká smršť přinesla tři góly v rozpětí 118 sekund. Jako první se po Martynkově průniku bekhendovou dorážku prosadil zblízka Barinka, Steber pak ladný výpad od mantinelu zakončil přesným švihem z mezikruží, a když za dalších 24 vteřin na kolenou a zády ke gólmanovi dovezl Moravec puk i s Kamešem za čáru, vyžádala si znojemská střídačka oddechový čas. Sotva rozhodčí vhodil puk zpátky do hry, byl úplně sám před Kamešem Peterek, ale kličkou do forhendu ho nepřelstil.

Hrůzostrašná pětiminutovka ovšem Orly nepoložila. Rychlý gól Kotašky, který se bez vymýšlení opřel mezi kruhy do Pláškovy přihrávky, jim dal znovu naději. Hostům narostlo sebevědomí a výborným bruslením vrátili zápasu zápletku. Procházka ve 29. minutě po ledě prostřelil Vojtka z pravého křídla a za pár sekund mohlo být dokonce srovnáno. Jarešovi však těsně před dorážkou do prázdné branky zblokoval hůl Polanský.

Neočekávaným zvratům nebyl konec. Pácal poslal ostrým zákrokem na Kucharczyka Znojemské do čtyřminutové přesilovky, ale jediný gól padl do Kamešovy branky. Hosté za zády zapomněli Štefanku a ten po jejich chybné rozehrávce vložil veškerou sílu do umístěného příklepu ke vzdálenější tyčce.

Vzdor Jihomoravanů byl definitivně potlačen. Na obrat už výběr kouče Václava Sýkory neměl fyzický fond ani zraněného Kucharczyka. I když hosté hráli řadu přesilovek, větší možnosti si vypracoval soupeř. Barinka po Martynkově výzvě náskok nezvýšil, ale jedenáct minut před koncem si oba vyměnili role a Martynek zpečetil druhé vítězství Třince v sérii. Triumf mohl ozdobit ještě šestým gólem Skořepa, kterému však zkazil radost parádním zákrokem Kameš.