sobota 22. července 2017 Magdaléna

Finové rozstříleli Švédy 8:3 a budou třetí

aktualizováno 6. 9. 2009 18:40

Karlovy Vary - Hokejisté Finska si na Českých hrách v Karlových Varech spravili chuť po předchozích dvou porážkách a dnes deklasovali Švédsko 8:3. Svěřenci trenéra Jukky Jalonena se díky prvnímu bodovému zisku na úvodním turnaji Euro Hockey Tour posunuli na konečné třetí místo a na poslední pozici odsunuli svého severského soka. Finové už do 16. minuty získali vedení 4:0 a s chutí si zastříleli i v závěrečném dějství. K úvodnímu náskoku pomohly týmu Suomi přesilovky. V páté minutě hned po 19 vteřinách potrestal Omarkovo vyloučení Viuhkola, za 138 sekund zvýšil při Tärnströmově trestu Erkinjuntti a za dalších 34 vteřin vedl tým Suomi už 3:0. Tellqvist vyrazil puk jen před Kemppainena, který jeho chybu pohotově potrestal. Další informace přináší také server hokejživě.cz.

Švédsko - Finsko

Snížit mohl kanonýr Omark, ale neuspěl. Naopak na druhé straně 202 centimetrů měřící Anttila v 16. minutě šikovně prošel do útočného pásma, Tellqvist jeho pokus pustil pod betonem do branky a kouč Gustafsson poslal do zápasu místo něj Holmqvista.

Švédové snížili hned v 17. minutě, kdy Axelsson překvapil Vehanena střelou z otočky téměř od modré čáry a tentýž hráč se prosadil i v 35. minutě. Na kontakt se mohli dostat Švédové ještě v druhé části i na začátku závěrečné třetiny po šancích Anderssona a Weinhandla.

Hladká výhra finských hokejistů

Ve 45. minutě ale Ilvonen a Anttila rychlými góly definitivně rozhodli. Pak si ještě Hedman srazil do vlastní brány Seikolovu přihrávku a Mäntymaa upravil v 52. minutě už na 8:2. Porážku zmírnil vzápětí v přesilovce Mathias Tjärnqvist.