neděle 24. září 2017 Jaromír

Sparta udolala v pohárovém semifinále Ústí nad Labem 5:4

Praha - Hokejisté Sparty si v dramatické koncovce zajistili postup do finále Českého poháru - Tipsport Cupu. Pražané vedli v semifinále nad prvoligovým Ústím nad Labem po první třetině již 4:0, ale hosté dokázali vyrovnat. Rozhodující gól na 5:4 vstřelil dvaadvacet vteřin před koncem normální hrací doby Michal Broš. O druhém finalistovi se rozhodne ve středečním zápase mezi Jihlavou a Zlínem. Finále je na programu v úterý 1. září.

Hokejisté Sparty

Sparťané se pokusili dostat soupeře pod tlak hned v úvodu. O první gól se postaral Hromas, který v přesilovce tečoval Gulašiho střelu. Když vzápětí odmítl vyrovnání Pšurný, začala úřadovat první formace domácích. Na 2:0 zvýšil z otočky Výborný, jenž poté připravil třetí gól Černoškovi. V poslední minutě se mezi střelce zapsal i Ručinský, jemuž ale hodně pomohla chyba gólmana Orcta.

Po dvaceti minutách se tak zdálo, že je o postupujícím do finále rozhodnuto. Hosté se ale nevzdali a Přikryla překonali ve 32. minutě, kdy uspěl Kloz. O dvě minuty později se prosadili opět domácí, ale jeden z hlavních rozhodčích se krátce předtím "upískl" a chybně přerušil hru. A následně Severočeši zápas ještě více zdramatizovali, protože za brankovou čárou skončila tečovaná Heřmanova střela.

Utkání Sparta Praha - Ústí nad Labem

Ve třetí třetině to na žádný nápor hostů dlouho nevypadalo. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby se však prosadil Pšurný, snížil na 3:4 a Lvi ucítili šanci na postup do finále. Ještě blíže nečekanému úspěchu je posunul o 77 vteřin později Mikulík, jenž vyrovnal. V poslední minutě však Pajič fauloval Ručinského a Sparta v přesilové hře rozhodla o postupu do finále. Šest vteřin po začátku trestu se prosadil Broš.

Sparta Praha - Ústí nad Labem 5:4 (4:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Hromas (Gulaši), 13. D. Výborný (Ručinský, Vykoukal), 16. Černošek (D. Výborný, Ručinský), 20. Ručinský (D. Výborný, Hlinka), 60. Broš (Jan Hanzlík, Hrdel) - 32. Kloz (R. Pšurný), 38. Heřman (Šagát, Klobouček), 56. R. Pšurný (R. Kříž), 58. Mikulík (O. Kříž, Vobořil). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 1000.

Zdroj: ČT24, ČTK