neděle 25. června 2017 Ivan

Vrbata v NHL opět zazářil

New York - Český hokejista Radim Vrbata zařídil gólem a dvěma asistencemi vítězství Phoenixu 4:0 v pondělním utkání NHL na ledě Los Angeles. Šestadvacetiletý útočník, jenž prožívá statisticky nejúspěšnější sezonu v NHL, zaznamenal v posledních třech zápasech sedm kanadských bodů.

Ilustrační foto

Stejným výsledkem 4:0 ukončili hokejisté Detroitu na ledě Colorada
šestizápasovou sérii proher. Brankář Chris Osgood zlikvidoval všech 18
střel soupeře a Red Wings ve třetím vzájemném utkání za sebou nepovolili Avalanche vstřelit ani gól. Jednou asistencí přispěl k vítězství vedoucího týmu soutěže český útočník Jiří Hudler.

Hráči New York Islanders dokázali otočit ve třetí třetině vývoj souboje se San Jose, které už vedlo 2:0. Ostrované během osmi minut nastříleli tři
branky, na jednu z nich přihrál Josef Vašíček. V dresu poražených asistoval u jednoho gólu Milan Michálek.

Hokejisté New Jersey důrazným způsobem přeťali třízápasovou vítěznou sérii Caroliny. Devils vyhráli jasně 5:1, na poslední gól Zacha Pariseho tři
sekundy před koncem nahrál český útočník Patrik Eliáš.

Statistiky pondělních zápasů:

New Jersey - Carolina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 3. Zajac, 8. Mottau, 22. Pandolfo, 30. Oduya, 60. Parise (Eliáš) - 27. Hamilton. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.182.

New York Islanders - San Jose 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 44. Hilbert (Vašíček), 45. Comrie, 52. Meyer - 23. Goc, 43. J.
Thornton (M. Michálek). Střely na branku: 21:30. Diváci: 16.234.

Colorado - Detroit 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 28. a 30. Zetterberg, 13. Chelios, 20. Filppula (Hudler). Střely na branku: 18:40. Diváci: 18.807.

Los Angeles - Phoenix 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Jovanovski (Vrbata), 6. Vrbata, 25. Carcillo (Vrbata), 33.
Winnik. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.617.