SP Brazílie

Češi přispěli k vysokému vítězství Chicaga, Sobotka poprvé skóroval

New York - Hokejisté Robert Lang a Martin Havlát přispěli jedním gólem ve středečním zápase NHL k jednoznačnému vítězství Chicaga 7:2 na ledě Columbusu. Základ úspěchu položili hráči Blackhawks již v úvodní třetině, kdy skórovali čtyřikrát a přivodili týmu Blue Jackets pátou domácí prohru v řadě. Columbus zaznamenal obě branky v přesilové hře, na jedné z nich se asistencí podílel David Výborný.

NHL - logo
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Český útočník Vladimír Sobotka vstřelil v Pittsburghu svou první branku v
NHL, kterou zajistil Bostonu vítězství 2:1. Dvacetiletý útočník, jenž průměrně stráví na ledě necelých devět minut na zápas, měl před utkáním v Pittsburghu na svém kontě dvě asistence v 27 zápasech.

Český brankář Tomáš Vokoun předvedl 35 úspěšných zákroků, kterými pomohl Floridě v souboji s Montrealem k zisku alespoň jednoho bodu za prohru v prodloužení 1:2. Hráči Panthers přitom až do 53. minuty vedli i s přispěním asistence Kamila Krepse 1:0, pak však Canadiens srovnali a v prodloužení rozhodli o vítězství gólem v přesilové hře.

Statistiky středečních zápasů:
New Jersey - Ottawa 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Langenbrunner (Eliáš), 29. Rachůnek (Eliáš), 63. Gionta - 6.
Richardson, 36. Robitaille. Střely na branku: 31:25. Diváci: 12.339.

Atlanta - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. a rozhodující nájezd Perrin, 40. Marián Hossa - 23. Vik.
Kozlov, 59. Ovečkin. Střely na branku: 28:41. Diváci: 15.285.

Columbus - Chicago 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)
Branky: 22. Tarnström, 34. Modin (Výborný) - 15. a 18. Byfuglien, 4. Kane, 6. Seabrook, 28. Havlát (Lang), 36. Wisniewski, 60. Lang. Střely na branku: 26:31. Diváci: 14.918.

Buffalo - Toronto 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 49. Gaustad. Střely na branku: 20:35. Diváci: 18.690.

Pittsburgh - Boston 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 54. Malkin (Sýkora) - 13. Nokelainen, 15. Sobotka. Střely na
branku: 21:33. Diváci: 16.982.

Florida - Montreal 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 13. Montador (Kreps) - 53. Higgins, 62. Kovaljov. Tomáš Vokoun
odchytal za Floridu celé utkání, obdržel dvě branky ze 37 střel, úspěšnost zásahů měl 94,6%. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17.100.