úterý 30. května 2017 Ferdinand

Kladno poprvé po sedmi zápasech nebodovalo, podlehlo Budějovicím

Kladno - Hokejisté Kladna nevyužili možnost zlikvidovat tříbodovou ztrátu na šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off a v předehrávaném duelu 47. kola extraligy podlehli Českým Budějovicím 1:4. Kladenští neuspěli poprvé po úspěšné šňůře sedmi zápasů, nichž bodovali. Jihočeši naopak před zbývajícími zápasy kola, které se hrají v pátek, zvýšili svůj náskok v čele tabulky na devět bodů.

Hokejisté Českých Budějovic a Slavie

Oba týmy vycházely od úvodního vhazování ze zabezpečených obran a šance se rodily jen velmi těžko. Herně navrch měli v prvním dějství Jihočeši. Jako první zahrozil ve třetí minutě Mertl, nedokázal však důrazněji zakončit. O chvilku později uhasil nebezpečí hned v zárodku gólman Orct, když odvážně vyjel daleko z branky proti unikajícímu Gulašovi a vypíchl mu puk. Nejzajímavější odpověď přišla díky šanci Horny, jehož vychytal Turek.

Krátce poté už přišel první gól. Z kruhu pro vhazování se trefil švihem Mertl a korunoval převahu extraligového lídra. V závěru první dvacetiminutovky měli Kladenští šanci vyrovnat, když hráli druhou přesilovku v zápase, ale obrovskou příležitost Patery pár vteřin před první sirénou zlikvidoval vynikajícím zákrokem u levé tyčky Turek.

Ve druhé části byli domácí mnohem aktivnější a nebezpečnější. Při slibné šanci Procházky ve 24. minutě si museli Jihočeši pomoci dalším faulem a v následné přesilovce pálil Bělohlav z mezikruží jen těsně mimo. Krátce poté si domácí během chvilky vybrali dvakrát velkou porci smůly. Nejprve ujeli při oslabení Bělohlav s Kallou, po jejichž nájezdu zazvonila tyčka, což potvrdil po konzultaci s videorozhodčím i sudí Minář. Pak trefil tyčku za překonaným Turkem také kapitán Patera.

Velkou snahu domácích o vyrovnání zbrzdila ve 44. minutě přesná rána Sailera, necelé dvě minuty nato zvýšil na rozdíl tří branek díky povedené individuální akci čerstvý reprezentant Kůrka a Mountfield pevně třímal otěže zápasu ve svých rukách. Šance Středočechů mohl vzápětí oživit Gardoňův bekhend, Turek byl však proti. Ani on nestačil na zakončení Nedvěda v 52. minutě, které však bylo labutí písní Kladna.

Hned v 54. minutě se trefil Toman a definitivně ukončil myšlenky domácích na dramatickou koncovku. Závěr rozhodnutého zápasu oživila ještě ostřejší výměna názorů mezi Hudecem a Nádašdim, i v té měl navrch hostující útočník.