pondělí 24. července 2017 Kristýna

Plekanec dovedl Montreal k výhře nad Vancouverem

Montreal - Hokejista Tomáš Plekanec z Montrealu zazářil v úterním utkání NHL, když gólem a asistencí dovedl svůj tým k výhře 3:0 nad Vancouverem. Český útočník nejprve v 19. minutě otevřel skóre zápasu a připsal si tak vítězný gól, v 37. minutě připravil v přesilové hře druhou branku pro Andreje Markova.

Radost hráčů Montrealu ze vstřeleného gólu

Plekanec byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu hned za slovenským brankářem Jaroslavem Halákem, který zlikvidoval všech 34 střel soupeře a poprvé v sezoně vychytal čisté konto. Canucks, kteří přestříleli domácí v poměru 34:17, prohráli po čtyřech vítězných zápasech, naopak Canadiens si poprvé od 17. ledna připsali druhou výhru v řadě.

Erat si připsal tři asistence

Martin Erat z Nashvillu přispěl třemi asistencemi k velkému obratu v duelu s Chicagem a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Predators prohrávali po dvou třetinách 1:3, ve třetím dějství ale čtyřmi góly otočili skóre na konečných 5:3. Jednu branku v dresu Blackhawks vstřelil Martin Havlát.

Ani dva góly Milana Hejduka nestačily hokejistům Colorada k úspěchu na ledě Atlanty, která zvítězila 4:3. Thrashers v první třetině získali vedení 3:0, Hejduk následně dvěma trefami náskok domácích zmírnil, jenže v 36. minutě zvýšil na 4:2 Rich Peverley a hostům se poté podařilo v závěru třetí třetiny už jen snížit.