sobota 23. září 2017 Berta

Kladno podlehlo Plzni 0:5 a play off se mu vzdaluje

Kladno - V extraligové předehrávce 49. kola prohráli hokejisté Kladna s Plzní 0:5 a jejich vyhlídky na účast v play off se rozplývají. Před pátečními zápasy 49. kola ztrácejí na desátou příčku stále pět bodů, poslední tři utkání hrají navíc na hřištích soupeřů.

Hokejový zápas Kladno - Plzeň

Naopak Západočeši se vyřazovacím bojům výrazně přiblížili, na jedenácté České Budějovice mají po dnešku devítibodový náskok a mohou pomýšlet na umístění v první šestici a přímý postup do čtvrtfinále. Na šesté Vítkovice ztrácí Plzeň dva body. Brankář hostů Jan Chábera vychytal čtvrtou nulu v sezoně.

První třetina příliš vzruchu nepřinesla. Domácí sice zaměstnali Cháberu jako první, ale to bylo z jejich strany vše. Na druhé straně měl v šesté minutě blízko ke gólu Kubalík, ale neuspěl. Chvilku nato byl vyloučen Pavlas a hosté po necelé minutě přesilovku využili, když vše před sebou propálil od modré čáry Smrek. V 15. minutě si první početní výhodu zahráli i domácí, ale nedokázali se v ní ani pořádně usadit v útočném pásmu.

Do druhého dějství vstupovali Kladenští s možností další přesilovky, ale sehráli ji podobně bídně jako tu předešlou. Navíc ji svým prohřeškem zkrátil Horna. Jak naložit s hrou pět na čtyři ukázal Kladnu Lasselsberger při vyloučení Novotného, kdy Cartelli parádně uvolnil Tomase a ten z úhlu trefil odkrytou Kopřivovu klec.

Odevzdané domácí hráče dorazil ve 34. minutě Redlihs třetím gólem a diváci začali odcházet z již tak prořídlého hlediště. Středočechy mohl vrátit do hry Procházka, ale střelou bez přípravy trefil jen pravou tyčku. Ve 38. minutě mohl přidat další zásah Plzně Straka, tváří v tvář Kopřivovi však trefil jen horní tyčku. Od ní se puk odrazil zpět do gólmana a mířil do branky, ještě před čárou ho však zametl do bezpečí dojíždějící Procházka. Situaci vzápětí potvrdil videorozhodčí.

Závěrečnou část začalo Kladno 21 sekund dlouhou přesilovkou pět na tři, ale po vypršení prvního z trestů inkasovalo, když se podruhé v utkání trefil Smrek. Ve 49. minutě hrála pět na tři 39 sekund Plzeň, ale ke gólu Cartelliho jí stačilo jen devět sekund. Kladenský zmar dokumentovala o chvilku později Bělohlavova rána do tyče, na niž vzápětí odpověděl stejným způsobem Adamský.

Zdroj: ČT24, ČTK