pondělí 24. dubna 2017 Jiří

Jaromír Jágr zachránil dvěma góly Omsku alespoň bod

aktualizováno 26. 1. 2009 19:55

Moskva - Český útočník Jaromír Jágr vstřelil v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy dva góly do sítě Novokuzněcku, na vítězství Omsku to ale nestačilo. Šestatřicetiletý reprezentant, který se objevil v nominaci na Švédské hokejové hry, skóroval ve 44. a 57. minutě, což zajistilo domácím alespoň bod.

Český hokejista v ruském Omsku

Po 86 sekundách prodloužení však o bodu navíc rozhodla střela hostujícího Richarda Kapuše. Jágr zaznamenal dva góly naposledy 10. prosince a nyní jich má na kontě 25.

Více radosti zažil obránce Astany Tomáš Klouček, jenž k výhře 5:4 po samostatných nájezdech nad Chabarovskem pomohl brankou a dvěma asistencemi. Ve stejném utkání se Kloučkův kanadský spoluhráč Kevin Dallman stal novým rekordmanem ruské mistrovské soutěže v počtu vstřelených branek z pozice obránce. Na kontě jich má už 23, čímž o jednu překonal maximum Olega Piganoviče z minulého ročníku superligy.

Svůj jubilejní 30. gól dal útočník Nižního Novgorodu Pavel Brendl a na druhém místě tabulky střelců stíhá vedoucího Jana Marka z Magnitogorsku, který jich má na kontě 33. Brendlův gól do sítě Jaroslavle byl navíc vítězný a Torpedo vyhrálo 4:2.

Omsk - Novokuzněck 3:4 v prodl. (za domácí Jágr 2+0), Barys Astana - Chabarovsk 5:4 po sam. nájezdech (za domácí Klouček 1+2), Togliatti - Čeljabinsk 4:1, Čerepovec - MVD Balašicha 4:1 (za domácí J. Straka 0+1), Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:4 (za hosty Brendl 1+0), Petrohrad - Atlant Mytišči 1:2, Voskresensk - Novosibirsk 4:3 v prodl.