sobota 22. července 2017 Magdaléna

Brankář Vokoun čtvrtou výhru v řadě nevychytal

aktualizováno 17. 1. 2009 10:10

New York - Český brankář Tomáš Vokoun nedovedl v pátečním utkání NHL Floridu ke čtvrté výhře v řadě a Panthers na svém ledě podlehli Philadelphii 2:3 po samostatných nájezdech. Díky asistenci Michaela Frolíka smazala Florida i dvoubrankové manko, v penaltovém rozstřelu ale český útočník i jeho spoluhráči Ville Peltonen i Nathan Horton neuspěli a o vítězství Flyers rozhodl Simon Gagne.

Tomáš Vokoun

"Byl to pro nás dobrý zápas. Sice jsme nezískali oba body, ale dokázali jsme se do zápasu po nepovedené první třetině vrátit. To je pozitivní," řekl Vokoun. O vítězi musel nakonec rozhodnout penaltový rozstřel, v němž byl jako jediný úspěšný Simon Gagne. Druhou branku Flyers ve hře zaznamenal Jeff Carter, jenž jako první hráč dosáhl v této sezoně hranice třiceti vstřelených branek.

Dvěma finálními přihrávkami přispěl obránce Michal Rozsíval k prvnímu vítězství New Yorku Rangers na ledě Chicaga od roku 2000. V obou případech skóroval v přesilovce po akcích třicetiletého českého beka útočník Chris Drury, jenž rozhodl v prodloužení o výhře Rangers 3:2.

Čeští hokejisté Tomáš Kaberle, Pavel Kubina i Jiří Tlustý pomohli v první třetině shodně jednou asistencí Torontu k vybudování třígólového náskoku, přesto hráči Maple Leafs v dalším průběhu o slibné vedení přišli a v Atlantě prohráli 3:4 v prodloužení. O úspěšný obrat se nejvíce přičinila dvojice Ilja Kovalčuk a Rich Peverley, autoři tři kanadských bodů.