pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Prospal s Krajíčkem přispěli k výhře Tampy v Los Angeles

Los Angeles - Čeští hokejisté Václav Prospal a Lukáš Krajíček přispěli v pondělním utkání NHL jednou asistencí k vítězství Tampy Bay 3:1 na ledě Los Angeles. V utkání o sobě dal vědět také jejich spoluhráč David Kočí, jenž si po bitce s Raitisem Ivanansem připsal třetí pěstní potyčku v letošní sezoně.

Hokejisté Tampa Bay Lightning

Tampa získala rozhodující náskok díky dvěma slepeným gólům v 19. minutě. Nejprve se trefil Jevgenij Arťuchin, za 41 sekund přidal druhou branku po Prospalově přihrávce Mark Recchi. V 26. minutě pak zvýšil na 3:0 Vincent Lecavalier. Brankář Blesků Mike Smith přišel o čisté konto v 39. minutě po trefě Petera Harrolda.

Po šesti zápasech skončila vítězná sérii hokejistů Detroitu. Hráči Red Wings sice vedli v Dallasu po první třetině 3:1, nakonec ale prohráli 4:5 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v druhé minutě nastavení Trevor Daley.