pátek 23. června 2017 Zdeňka

Kotalík rozhodl další zápas v nájezdech, Prospal bodoval popáté v řadě

aktualizováno 10. 1. 2009 10:45

New York - Český útočník Aleš Kotalík byl v pátečním utkání NHL jediným úspěšným exekutorem trestného střílení v penaltovém rozstřelu mezi Buffalem a New Yorkem Rangers a zařídil tak výhru Sabres 2:1. Jindřichohradecký rodák se prosadil v prvním kole nájezdů střelou zápěstím nad lapačku brankáře Valiquettea a přivodil Rangers teprve druhou letošní prohru z deseti absolvovaných penaltových rozstřelů.

Aleš Kotalík

"Nemůžeme čekat, že vyhrajeme každý rozstřel. Dosud jsme měli výbornou bilanci a stále věříme, že můžeme vyhrát většinu z nich," uvedl po zápase Markus Näslund, který stejně jako jeho spoluhráči Žerděv a Drury ztroskotal na brankáři Ryanu Millerovi.

Gólman Buffala podpořil svůj tým i 43 úspěšnými zákroky v základní hrací době a prodloužení, což mu vyneslo titul první hvězda zápasu. "Ryan je jeden z nejlepších brankářů v lize. Od začátku utkání chytal velmi dobře. Takových výkonů už předvedl mnoho," pochválil svého dřívějšího spoluhráče útočník Rangers Chris Drury.

Od 44. minuty se obrana Jezdců musela obejít bez českého hokejisty Michala Rozsívala, který po zákroku Paula Gaustada narazil obličejem na okraj mantinelu u otevřených dvířek na střídačce Buffala. "Mluvil jsem s ním a vypadal v pořádku. Byl plně při vědomí," řekl trenér Tom Renney na adresu Rozsívala, který měl ještě před sebou další lékařskou prohlídku.

Jedním gólem přispěl útočník Václav Prospal k vítězství Tampy Bay 4:3 na ledě Anaheimu. Třiatřicetiletý Čech, jemuž první polovina ročníku nevyšla dle představ, se s příchodem nového roku dostává do herní pohody a bodoval v pátém utkání v řadě.

Hostující Tampa Bay si s přispěním Prospalovy branky dvakrát vypracovala ve druhé třetině dvougólový náskok, ale přišla o něj v rozmezí dvanácti sekund v předposlední minutě druhé části.

Rämö poprvé chytal, Stamkos chyběl

"Stále to bylo 3:3 venku proti velmi dobrému týmu. Myslím si, že jsme toužili po vítězství více než oni. A když si odmyslím těch dvacet sekund druhé třetiny, tak jsme odehráli solidní utkání," komentoval Prospal vítězství, na kterém se 29 úspěšnými zásahy podílel Karri Rämö, jenž chytal v letošním ročníku poprvé. "Podal solidní výkon. Předvedl několik klíčových zákroků, když bylo potřeba," uvedl Prospal na adresu dvaadvacetiletého gólmana.

O vítězství Tampy Bay pak v závěrečné části rozhodl druhým gólem v utkání Ryan Malone. Na svou chabou produktivitu naopak poprvé doplatila jednička loňského draftu Steven Stamkos. Za posledních 16 zápasů zaznamenal jen gól a dvě asistence a proti Anaheimu se poprvé nevešel do sestavy Lightning.

Washington - Columbus 0:3
Buffalo - NY Rangers 2:1 po sam. nájezdech
Edmonton - San Jose 1:4
Vancouver - St. Louis 4:6
Anaheim - Tampa Bay 3:4