středa 29. března 2017 Taťána

České hokejistky do 18 let porazily na MS Švýcarsko

Füssen (Německo) – České hokejistky mladší 18 let ve svém druhém zápasu na mistrovství světa v německém Füssenu poprvé vyhrály. Nad švýcarskými juniorkami zvítězily 7:3 a v tabulce skupiny B figurují po úvodní porážce od Finska na druhém místě.

Ilustrační foto

Mladé hokejistky nastřílely tři z deseti gólů utkání během čtyř minut v polovině první třetiny. Skóre otevřela v 9. minutě Povová a o pouhou minutu později přidala druhou trefu Šrámková. Krátce na to ale snížila Waidacherová. Potom se ale situace uklidnila, až do konce druhé třetiny padl jenom jeden další gól – ve 31. minutě se trefila Menhartová.

V závěrečné čtvrthodině se opět rozpoutala přestřelka, ze které nakonec vzešlo dalších šest gólů. Za český tým skórovaly Fialová, Nováková, Mrázová a Šrámková, dvě švýcarské trefy si připsaly na konto Raselliová a Schneiderová.

Po porážce 1:2 na nájezdy proti Finkám a vítězství nad Švýcarskem figurují české hokejistky ve své základní skupině na druhém místě se čtyřmi body. O jejich dalším osudu rozhodne závěrečné utkání základní skupiny proti Kanadě. Právě ta porazila ve druhém včerejším zápasu Finsko 6:0 a je s šesti body v čele skupiny B.