úterý 21. listopadu 2017 Albert

Havlát přispěl gólem a asistencí k výhře Chicaga

aktualizováno 5. 1. 2009 09:28

New York – Český útočník Martin Havlát se v nedělním utkání NHL gólem a asistencí přičinil o vítězství hokejistů Chicaga 5:2 nad Calgary. Havlát v první třetině svou jedenáctou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu, v dalším dějství přihrál na druhý gól Blackhawks, kteří oslavili výhru po dvou prohrách s Detroitem.

Ilustrační foto

O svém nedělním vítězství rozhodli Jestřábi v druhé třetině, kterou vyhráli 3:1, a vylepšili svou bilanci v hale United Center na 12 výher ze 17 zápasů.

K výhře svého týmu pomohl gólem a nahrávkou také Robert Lang, jehož Montreal porazil Floridu 6:5 po samostatných nájezdech. Na straně hostů, v jejichž brance podruhé za sebou dostal před Tomášem Vokounem přednost Craig Anderson, se dvakrát trefil Radek Dvořák. Rozhodující nájezd proměnil Andrej Markov, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltové loterii. V dresu Floridy při nájezdu neuspěl také Michael Frolík. Utkání mělo divoký průběh. Panthers po první třetině vedli 2:0, druhé dějství naopak drtivě prohráli 0:4, i díky dvěma trefám Dvořáka v třetí části však nakonec získali alespoň bod za remízu v normální hrací době. Jednatřicetiletý táborský rodák vyrovnal na 5:5 necelé dvě minuty před třetí sirénou.

Dramatický souboj viděli diváci v New Jersey, kde se domácí Devils přetahovali o vítězství s Ottawou, kterou nakonec udolali 4:3 v prodloužení. Na dvě branky Ďáblů přihrál český útočník Patrik Eliáš.   Hrdinou večera se stal útočník Brian Rolston, který zařídil pro New Jersey vítězství v druhé minutě nastavení.

Dvě asistence si připsal také Václav Prospal, jehož Tampa zvítězila 4:1 v Atlantě. Brankář Lightning Mike Smith dlouho sahal po čistém kontu, nakonec ho o něj připravil až 22 sekund před třetí sirénou Erik Christensen.

Další dva gólmani v neděli měli štěstí. Jonas Hiller díky 29 úspěšným zákrokům dovedl Anaheim k vítězství 2:0 nad Phoenixem, stejnou výhru vychytal pro Minnesotu Niklas Backström v duelu s Coloradem. Oba góly Divočáků vstřelil veterán Owen Nolan, jenž se tak prosadil proti svému bývalému klubu.