úterý 26. září 2017 Andrea

Juniorští čeští hokejisté vypadli z boje o medaile na MS v Kanadě

Ottawa - Čeští hokejisté do dvaceti let vypadli z boje o medaile na mistrovství světa v Kanadě. Ve čtvrtfinále podlehli Rusku 1:5, a počtvrté za sebou proto skončí bez cenného kovu. Naposledy se dostali na stupně vítězů v roce 2005 v americkém Grand Forks, kde získali bronz. Svěřenci trenéra Marka Sýkory budou hrát ještě v pondělí v 1:30 o konečné páté místo se Spojenými státy americkými a Rusko čeká už v neděli ve stejný čas souboj o finále s domácí Kanadou.

Ilustrační foto

Sborná vedla od 12. minuty díky Sergeji Andronovovi, a když Češi promarnili šance na vyrovnání, pojistili v závěrečné části vedení výběru kouče Sergeje Němčinova Nikita Filatov a dokonce v oslabení tří proti pěti Jevgenij Gračev. V pokračující výhodě sice zkorigoval stav Radko Gudas, ale Jevgenij Dadonov a Pavel Černov dovršili výsledek. "Neměli jsme štěstíčko, a to rozhodlo," poznamenává zklamaně útočník Tomáš Vincour. "Myslím si, že jsme jim byli dobrým soupeřem, a kdyby nám tam spadly ve druhé třetině šance, tak si myslím, že zápas mohl být napínavý až do konce a mohlo se i vyhrát," hodnotí zápas pozitivněji útočník Zdeněk Okál.

Trenér Marek Sýkora vysvětluje, že očekávání skvělého výsledku je nereálné, protože kanadský, americký a ruský tým jsou velmi silné: "To očekávají lidi, kteří nic nevědí o síle světového juniorského hokeje," dodává a přiznává, že takové představy vycházejí z historie českého hokeje, a nikoliv ze současné situace.

Legendární český hokej totiž v posledních letech do značné míry ztrácí svou sílu a na velké úspěchy z Vídně, Nagana a Lilehammeru na konci 90. let můžeme jen vzpomínat. Prozatím ho nezachránilo ani juniorské mužstvo.