neděle 26. března 2017 Emanuel

Česká hokejová dvacítka postoupila do čtvrtfinále MS

Ottawa - Po drtivém vítězství nad Kazachstánem 10:2 postupují čeští hokejisté do 20 let do čtvrtfinále mistrovství světa. Čtyřbrankový příděl si do kanadského bodování připočetl útočník Jan Káňa. V boji o semifinále se svěřenci kouče Marka Sýkory utkají v pátek ve 21:30 středoevropského času s Ruskem.

ČR - USA
ČR - USA

Český tým vstoupil do zápasu proti outsiderovi nad očekávání dobře. Již po 109 odehraných vteřinách totiž otevřel skóre Knotek po parádní přihrávce Kubalíka. Vzápětí ovšem museli na trestnou lavici Valchař a brzy po skončení jeho trestu také Piskáček, ale Furch v oslabení neinkasoval. Při druhé početní výhodě Kazachstánu ale ujel Szturc, byl zahákován Boljakinem a z nařízeného trestného střílení přidal gól 2:0.

Soupeř se však vzápětí zvednul k vůbec prvnímu vstřelenému gólu na šampionátu, přičemž do té doby již v celkem 38 případech sám inkasoval. Alespoň na chvíli dodal klíčovému zápasu dramatický náboj v osmé minutě Oniščenko, když trefil poloodkrytou klec. Přesně za minutu však zvýšil na 3:1 po parádní souhře Káňa a odstartoval tak svůj velký střelecký koncert a výraznou gólovou převahu českého týmu v konečném skóre 10:2. Nekompromisně si čeští hokejisté došli pro třetí příčku ve skupině a zároveň pro postup do čtvrtfinále, v němž se utkají s ruským výběrem.