středa 29. března 2017 Taťána

Čeští hokejisté podlehli na MS dvacítek USA 3:4

Ottawa - Čeští hokejisté podlehli na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Ottawě Spojeným státům americkým 3:4. První body se pokusí získat svěřenci trenéra Marka Sýkory v úterý od 21:30 středoevropského času v utkání proti Německu, které bude pro český tým klíčové v boji o postup do play off.

ČR - USA
ČR - USA

První větší šanci měli čeští hráči už od 7. minuty, když díky Rustově trestu hráli přesilovku. Bohužel ji ale nezužitkovali. Potom měl ještě možnost Strapáč, který se ocitl sám před McCollumem. Američané se naopak ve 13. minutě v početní výhodě prosadili, když pouhou vteřinu před návratem vyloučeného Gudase skóroval z levého kruhu po vhazování pod horní tyč Schroeder.

Ve druhé části se Spojené státy americké úspěšně bránily při Shattenkirkově pobytu na trestné lavici, ale v 26. minutě vyrovnal deset sekund po skončení přesilovky po Okálově přihrávce pohotovou střelou Roman. V 32. minutě vrátil USA do vedení Rust. Favorizovaní Američané poté ještě zvýšili náskok. Nejdříve se ubránili v dalším oslabení a při Piskáčkově vyloučení se prosadil ještě vanRiemsdyk.

Elitní formace Američanů udeřila ještě ve 44. minutě a Schroeder si připsal svou druhou trefu v utkání. Čeští mladíci se ale nevzdali. V 48. minutě snížil obránce Parýsek. Další šance měli Kubalík a Kundrátek, na druhé straně podržel Furch svůj tým při vanRiemsdykově příležitosti. Na rozdíl jediného bodu pak snížil Káňa.