čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Karlovy Vary si po prohře s Davosem zřejmě nezahrají finále Spengler Cupu

Davos – Hokejový tým z Karlových Varů prohrál ve svém třetím zápase na vánočním Spengler Cupu ve švýcarském Davosu. Po porážce v utkání proti kanadské reprezentaci a vítězství ve střetnutí s německým Ingolstadtem byli karlovarští hokejisté poraženi 1:4 domácím týmem z Davosu. Je tak téměř vyloučeno, že by Karlovy Vary postoupily do finále 82. ročníku tradičního turnaje.

Spengler Cup

Skóre zápasu otevřel v desáté minutě domácí Ambühl krátce poté, co karlovarský Kristek neproměnil trestné střílení. Ještě v první třetině se Západočechům podařilo vyrovnat, když Košťál využil přesilovou hru.

Klíčová byla pro konečný výsledek zápasu druhá třetina, kdy během jedné minuty dostali karlovarští hokejisté dva góly. Nejprve překonal brankáře Mensatora Ambühl a poté po chybě v rozehrávce ještě Reto von Arx. Český vicemistr, který hrál bez odpočívajícího nejproduktivnějšího dua Skuhravý-Kumstát, se snažil stav zápasu zkorigovat, ale druhý gól se mu již vstřelit nepodařilo. V závěru se naopak ještě jednou prosadili Švýcaři.

Utkání navíc nedohrál Kristek, kterému jeden z protihráčů způsobil bruslí krvavé zranění.