čtvrtek 23. března 2017 Ivona

Karlovy Vary porazily na Spengler Cupu Ingolstadt

Davos – Ve svém druhém zápase na vánočním Spengler Cupu karlovarští hokejisté porazili tým z německého Ingolstadtu. Po porážce s Kanadou v úvodním zápase tak zaznamenali premiérové vítězství na turnaji ve švýcarském Davosu. Díky zlepšenému výkonu v závěrečné třetině zdolaly Karlovy Vary hokejity z Ingolstadtu 5:2 a mají tak stále naději na postup do finále.

Spengler Cup

První gól padl stejně jako v utkání s Kanadou až ve druhé třetině. Potom se ale ve 32. minutě trefil Dobroň od modré čáry, německý tým však dokázal brzy odpovědět při vlastním oslabení. Ve zbytku druhé třetiny ale již diváci marně čekali na další vzrušení.

Nezáživné dvě třetiny jim mohla plně vynahradit závěrečná část. Během pouhých tří minut nastříleli Karlovarští tři góly v řadě. V 45. minutě napřáhl při přesilovce znovu Dobroň, brankář Waite vyrazil puk pouze před sebe, kde se chytře zorientoval Řezníček a český tým se dostal do vedení.

Ve 48. minutě pak branky Melenovského a Zaťoviče zdůraznily výrazné zlepšení svěřenců kouče Palečka v závěrečné dvacetiminutovce. Závěr utkání přinesl ještě dva góly, z každé strany jeden.

Další duel čeká Karlovy Vary v neděli, kdy nastoupí od 15 hodin proti domácímu Davosu.