úterý 23. května 2017 Vladimír

Havlát i Hemský asistovali u dvou gólů a byli hlavními hvězdami

New York - V pátečních zápasech NHL se do listiny střelců nezapsal žádný z českých hokejistů, přesto byli Martin Havlát a Aleš Hemský vyhlášeni prvními hvězdami zápasů. Havlát pomohl dvěma asistencemi k výhře Chicaga 5:1 nad Philadelphií a Hemský přispěl stejným způsobem k vítězství Edmontonu 3:2 na ledě Vancouveru. Pět různých střelců se podílelo na osmém vítězství Chicaga po sobě, které vyrovnalo klubový rekord z roku 1971 a 1981.

Hokej -Los Angeles - Phoenix

Rovněž Vancouver proměnil přesilovku pět na tři v branku, kterou ve 42. minutě snížil na konečných 2:3. "Kontaktní branka je povzbudila, ale výborně nám pak zachytal brankář. Rollie (Roloson) nám v podstatě vyhrál zápas," uvedl Souray. Příjezd hvězdného útočníka Matse Sundina, který se minulý týden upsal Vancouveru, se kvůli problémům s lety zpozdil. Očekává se, že se švédský hokejista k týmu připojí v pondělí.

Dvě asistence zaznamenal v pátek i útočník Nashvillu Martin Erat a pomohl k vítězství nad Detroitem 3:2. Predators se svému rivalovi z Centrální divize částečně pomstili za loňské vyřazení z play off. Detroit, na jehož první brance se přihrávkou podílel Jiří Hudler, přišel ve druhé třetině za stavu 1:1 o obránce Nicklase Lidströma, kterého trefil puk do kotníku.

Gólman Tomáš Vokoun vychytal v předchozích dvou zápasech Floridy čisté konto, ale v utkání proti Tampě Bay přenechal po druhé třetině za stavu 1:3 místo v brance Craigu Andersonovi. Tah se změnou brankářů trenérovi Peteru DeBoerovi částečně vyšel, neboť Florida dokázala vyrovnat na 3:3. Třetí gól Panthers vstřelil obránce Bryan McCabe až 14 sekund před sirénou. V penaltovém rozstřelu se ale ze zisku druhého bodu radovali hosté, kteří překonali gólmana Andersona ve třech ze čtyř nájezdů.

Zápas mezi Atlantou a Carolinou se stal střeleckým soubojem mezi Bryanem Littlem a Erikem Staalem. Little dal v rozmezí 39. a 50. minuty svůj první hattrick v NHL, kterým dostal Atlantu do vedení 4:3. Staal však poté dvěma góly zkompletoval své šesté třígólové představení v soutěži a zařídil vítězství Caroliny 5:4.

Brankářský duel byl k vidění v utkání mezi New Jersey a Pittsburghem, kde o vítězi rozhodla jediná branka. Hostům zajistil výhru ve 33. minutě Ruslan Fedotěnko s přispěním asistence Jevgenije Malkina a Petra Sýkory. Pod hubené vítězství 1:0 se 37 úspěšnými zásahy podepsal brankář Marc-Andre Fleury, který vychytal první čisté konto v sezoně.

Útočník New Yorku Islanders Bill Guerin dal Torontu dva góly a zaokrouhlil počet vstřelených branek v NHL na 400. Osmatřicetiletý hokejista se stal 79. hráčem soutěže, jenž dosáhl této mety. Hráčům Islanders prospěl i návrat brankářské jedničky Ricka DiPietra, jenž v posledních pěti měsících prodělal dvě operace kolena a letos nastoupil jen ke třem utkáním.

Statistiky pátečních utkání:

New Jersey - Pittsburgh 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
    Branka: 33. Fedotěnko (Sýkora). Střely na branku: 37:18. Diváci: 16.921.

NY Islanders - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
    Branky: 27. a 43. Guerin, 4. Okposo, 49. Meyer - 16. Stempniak. Střely na branku: 31:29. Diváci: 15.173.

Washington - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
    Branky: 38. Viktor Kozlov, 42. Gordon, 49. Ovečkin - 47. Vanek (Špaček), 59. Afinogenov (Kotalík). Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.277.

Atlanta - Carolina 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
    Branky: 39., 40. a 50. Little, 11. T. White - 48., 51. a 52. E. Staal, 19. LaRose (F. Kaberle), 26. Eaves. Střely na branku: 31:39. Diváci: 16.012.

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
    Branky: 12. Ballard (Dvořák), 54. Stillman, 60. McCabe - 12. Eminger, 37. Recchi, 39. Arťuchin, rozhodující nájezd Malone. Brankář Floridy Tomáš Vokoun odchytal 40 minut, obdržel tři góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Střely na branku: 28.35. Diváci: 16.961.

Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
    Branky: 10. Zanon (Bonk), 34. Klein (Erat), 39. Fiddler (Erat) - 15. Cleary (Hudler), 43. Samuelsson. Střely na branku: 31:40. Diváci: 17.113.

Chicago - Philadelphia 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
    Branky: 2. Ladd (Havlát), 3. Sharp, 41. Campbell, 45. Versteeg (Havlát), 46. Bolland - 8. M. Richards. Střely na branku: 38:18. Diváci: 22.712.

Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
    Branky: 40. Raymond, 42. Wellwood - 25. Pouliot, 29. Horcoff (Hemský), 37. Souray (Hemský). Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.630.

Los Angeles - Phoenix 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
    Branky: 49. Harrold - 11. Mueller, 38. Doan. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.118.