Buly - debata expertů

Čajánek pomohl Dynamu na úvod Spengler Cupu k vítěznému gólu

Davos (Švýcarsko) - Hokejisté domácího Davosu vstoupili do tradičního Spenglerova poháru prohrou 1:4 s Dynamem Moskva, které trénuje Vladimír Vůjtek. Na první trefu předního týmu KHL dokázal ještě Davos v polovině utkání odpovědět, o minutu později ale šli hosté opět do vedení. U vítězné branky Švéda Mattiase Weinhandla z 33. minuty si asistenci připsal český útočník Petr Čajánek.

Petr Čajánek
zdroj: Wikipedia.org

Z výhry Dynama se radoval i obránce Karel Rachůnek. V dresu Davosu se neprosadil nikdo z českého tria Josef Marha, Petr Sýkora a Petr Tatíček.

Turnaje pěti celků se účastní i český vicemistr Karlovy Vary, které dnes čeká úvodní duel proti výběru Kanady od 20:15.

Výsledek:

Dynamo Moskva - Davos 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Razin, 33. Weinhandl (Čajánek), 56. Afanasenkov, 60. Landry - 32. Rizzi.