čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Čeští hokejisté prohráli s Finskem a skončili celkově třetí

Moskva - Čeští hokejisté podlehli ve svém závěrečném vystoupení na turnaji Channel One Cup Finsku 2:5. Obsadili tak stejně jako před rokem třetí příčku, z vítězství se radoval domácí tým. Za ním skončili Finové, poslední pak Švédsko. V celé sérii Euro Hockey Tour zůstávají Češi průběžně druzí.

Kristian Kuusela a Petr Čáslava v souboji za českou brankou

Do české branky se od začátku postavil debutant Salák a měl se hned v úvodu co ohánět, aby uchránil svou svatyni před pohromou. Na začátku čtvrté minuty sice zahrozil Klepiš, jemuž sebral radost Lassila se svou rychlou lapačkou, ale to bylo z české strany na hodně dlouhou dobu vše.

Na konci osmé minuty putoval na trestnou lavici Čermák, jeho spoluhráči na ledě sice minutu odolávali, ale pak udělali velkou chybu, když se tři vydali k podélnému hrazení, Finové rychlými předávkami dostali puk k Niskalovi a finský zadák zamířil z mezikruží přesně pod horní tyčku. V 11. minutě musel český tým na minutu a půl do tří, čímž začalo velké představení sudích Bulanova s Kulakovem, kteří se obsadili do hlavních rolí duelu a vylučovali na obou stranách, jak jen to bylo trochu možné.

Ve druhé třetině Češi vyrovnali

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil český výběr pouze ve třech, neboť dvě vteřiny před vypršením hrací doby první části byli společně vyloučeni Pilař a Starý. Finové se okamžitě usadili před Salákem a svůj tlak završili druhým gólem Niskaly.

Ve 26. minutě putoval na trestnou lavici Anttila a Češi se dostali na rozdíl jediného gólu, když Klepišovu akci úspěšně zakončil Hlinka. Chvíli poté čeští hráči vyrovnali díky Rolinkovi, který v přesilovce našel místečko nad gólmanovým ramenem. Před koncem třetiny ale strhl vedoucí gól na stranu Suomi Seikola a český výběr musel znovu dotahovat.

V závěru dominovali Finové

Na začátku třetího dějství hráli Růžičkovi svěřenci minutu a půl v pěti proti třem, Hlinkovi a po něm i Markovi však kotouč ve slibných pozicích přeskočil hokejku. Když pak ve 47. minutě střela Aalta trefila do brusle vedle branky stojícího Kuuselu a puk se odrazil před brankoviště k dorážejícímu Sahlstedtovi, bylo podle obrazu zápasu jasné, že jde o poslední hřebíček do české rakve. Rozdíl ve skóre navíc ještě zvýšil v 55. minutě Voutilainen.