Volejbalový magazín

Krejčí je třetí Čech, který se v prosinci může pyšnit hattrickem

New York - Hokejový útočník David Krejčí se ve čtvrtečním zápase NHL stal třetím českým hráčem, kterému se v průběhu tohoto měsíce povedlo dosáhnout premiérového hattricku v soutěži. Dvaadvacetiletý centr si své trefy rozložil do všech tří třetin a výrazně přispěl k domácí výhře Bostonu 8:5 nad Torontem. Zároveň se Krejčí v tabulce produktivity českých hráčů bodově dotáhl na vedoucího Patrika Eliáše.

David Krejčí střílí gól
zdroj: ČTK/AP autor: Charles Krupa

"Už jsem viděl mnoho hráčů, kteří se o to pokoušeli, takže jsem se to snažil dokázat také," uvedl Krejčí, kterému se povedl stejný kousek jako letos v prosinci Martinu Hanzalovi z Phoenixu a Petru Sýkorovi z Pittsburghu.

"Pokud mu necháte trochu prostoru, umí toho využít ke skórování. Je to dobrý hráč, díky němuž se ostatní kolem jen zlepšují. Dneska měl šanci zviditelnit i sám sebe," chválil českého centra trenér Bostonu Claude Julien.

Hokejisté Bostonu vedli od úvodní minuty a na začátku druhé třetiny získali až čtyřbrankový náskok. Hostující Toronto však i s přispěním gólu a asistence Pavla Kubiny zvládlo ještě před druhou přestávkou stáhnout náskok soupeře na rozdíl jedné branky, ale v závěrečné části Bruins dvěma góly pojistili dvanácté domácí vítězství v řadě. Bodovou sérii na 16 utkání prodloužil i americký útočník Phil Kessel, který v zápase vstřelil dva góly a přidal jednu asistenci.

Statistiky čtvrtečních zápasů:

Boston - Toronto 8:5 (2:1, 4:4, 2:0)
Branky: 5., 23. a 56. Krejčí, 25. a 38. Kessel, 1. Sturm, 22. Savard, 51. Ryder - 8. Kubina, 29. Ponikarovskij, 30. Antropov, 37. Grabovskij, 40. J. Blake (T. Kaberle, Kubina). Střely na branku: 27:36. Diváci: 17.565.

Washington - St. Louis 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 17. a 38. Viktor Kozlov, 38. Fleischmann, 41. Ovečkin - 30. Backes, 52. Winchester. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.277.

Carolina - Florida 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 15. Justin Willams, 65. Corvo - 43. Stillman (Kreps). Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, obdržel dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 %. Střely na branku: 37:20. Diváci: 14.533.

Atlanta - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Branky: 20. Reasoner, 28. Little, 55. C. Armstrong - 10. a 60. Malkin (na první Sýkora), 6. Cooke, 24. J. Staal, 26. Šatan, 29. Boucher (Sýkora). Brankář Ondřej Pavelec odchytal 28 minut, obdržel pět branek z 13 střel a úspěšnost zásahů měl 61,54 %. Střely na branku: 31:20. Diváci: 15.124.

Montreal - Philadelphia 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 6. D˙Agostini, 11. S. Kosticyn (Lang), 16. Begin, 27. Kovaljov, 59. Latendresse (Lang) - 16. Asham, 54. Coburn. Střely na branku: 31:31. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Halpern (Malík) - 4. Stastny (Hejduk), rozhodující nájezd Hejduk. Střely na branku: 38:35. Diváci: 16.333.

Detroit - San Jose 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky: 16. a 53. Dacjuk, 15. Franzén, 30. Marián Hossa, 48. Filppula(Hudler), 57. B. Stuart. Střely na branku: 28:24. Diváci: 19.507.

Dallas - Columbus 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 4., 20. a 22. Eriksson, 29. a rozhodující nájezd B. Richards, 23. J. Neal - 2. a 58. Nash (na první Voráček), 11. Brassard, 24. Umberger, 35. Huselius. Střely na branku: 17:28. Diváci: 16.281.

Phoenix - Nashville 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 20. a 51. Turris (Z. Michálek) - 30. Fiddler. Střely na branku: 27:31. Diváci: 14.193.