čtvrtek 23. března 2017 Ivona

Znojmo vyhrálo v Mladé Boleslavi a vzdálilo se jí o devět bodů

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v souboji dvou nejhorších celků extraligy doma se Znojmem 2:4 a na svého dnešního soupeře tak ztrácejí už devět bodů. Vyrovnanou předehrávku 34. kola rozhodl gól obránce Pavla Mojžíše v 54. minutě. Výhru Orlů poté při power play domácích potvrdil svou druhou brankou v duelu Pavel Selingr.

Hráči Znojma se radují z gólu

Domácí do důležitého zápasu nastoupili ještě bez Vrbaty, který jejich trápení sledoval pouze z tribuny. A v úvodních minutách moc kvalitní výkon neviděl; na hráčích obou celků bylo patrné, že si dobře uvědomují, co je ve hře. Brankáři Chábera a Trvaj tak mnoho práce neměli, neboť všichni se soustředili hlavně na pozornou obranu.

Znojemští byli od začátku aktivnější

Hostům do vedení pomohla přesilová hra, když byl v 8. minutě vyloučen Bauer. A také štěstí, neboť Tesaříkova zblokovaná střela se odrazila přímo k Selingrovi, který bez problému trefil odkrytou branku domácích. O 78 vteřin později jásali hosté podruhé, když Cháberu překonal Čachotský.

Diváci následně začali pískat a na hokejky Středočechů se vkradla ještě větší nervozita a na chvíli i beznaděj. Trenér Šejba se pokusil tým oživit změnami v sestavě a od 15. minuty se výkon mužstva mírně zvedl. K prvnímu gólu domácím pomohla přesilová hra. V 22. minutě Handlovský doklepl vlastní střelu, kterou Trvaj jen vyrazil před sebe.

Power play Mladé Boleslavi nepomohla

Mladoboleslavští ožili a krátce nato mohli vyrovnat Král a Důras, ani jeden však ideálně nezakončil. Jihomoravané mnoho aktivity směrem dopředu nepředváděli, ale poté, co přečkali několik oslabení, mohl přidat třetí branku Erat; Chábera byl však připraven. Středočeši v závěru druhé třetiny nevyužili krátkou přesilovku čtyři na tři, ale nakonec se přece jen dočkali vyrovnání. Devět vteřin před druhou sirénou se při hře v plném počtu prosadil Kazionov.

Ruský útočník ale v třetí části putoval předčasně do sprch a svým sekáním tak nabídl hostům dlouhou přesilovou hru, kterou však o dvě minuty zkrátil vyloučením Kotaška. Častá vyloučení poté rozkouskovala hru, což nakonec více svědčilo hostům, kteří se v 54. minutě dostali opět do vedení, když Cháberu prostřelil při hře čtyři na čtyři od modré Mojžíš. Dvě minuty před koncem se domácí odhodlali k power play, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak počtvrté inkasovali.