středa 26. dubna 2017 Oto

Hejduk se asistencí podílel na výhře Colorada v Detroitu

aktualizováno 16. 12. 2008 08:44

New York - Český útočník Milan Hejduk se v pondělním utkání NHL asistencí podílel na vítězství hokejistů Colorada 3:2 na ledě Detroitu. Rodák z Ústí nad Labem přihrál v 5. minutě do střelecké pozice Paulu Stastnému, který zvýšil vedení Avalanche na 2:0.

Český hokejista Milan Hejduk v dresu Colorada Avalanche

Domácí Red Wings poté dokázali snížit, jenže v úvodu třetí třetiny přidal třetí a nakonec vítěznou branku Colorada Jordan Leopold. Hostující obránce perfektní bekhendovou kličkou proměnil trestné střílení, poté co zadák Detroitu Brett Lebda přikryl rukavicí puk v brankovišti.

Kouč Lavin Tony Granato nevybral obránce Leopolda na penaltu náhodou. "Při trénincích mu nájezdy jdou a já cítil, že je to v dané situaci ten správný hráč," vysvětlil Granato.

Leopold jeho důvěru nezklamal. Na střídačce se ještě před nájezdem poradil s náhradním brankářem Peterem Budajem a pak zvolil své oblíbené zakončení, když naznačil střelu forhendem, rychle si puk přehodil na bekhend a zavěsil pod břevno. Brankář Chris Osgood neměl šanci.

"Ptal jsem se Petera, jestli mám udělat svůj blafák, který na trénincích často zkouším. Řekl mi: Jdi do toho," popsal Leopold poradu před svým prvním trestným střílením v kariéře. "Ještě jsem chvíli přemýšlel, jestli nemám jednoduše vystřelit, že jsem přeci jenom obránce a je to jednoduché. Ale pak jsem dal na radu Petera a vyplatilo se," dodal Leopold.

San Jose zdolalo Los Angles na nájezdy

Také v druhém pondělním duelu mezi Los Angeles a San Jose rozhodl o vítězi samostatný nájezd, tentokrát ale v regulérním penaltovém rozstřelu. Z výhry 3:2 se nakonec radovali hostující Sharks, v jejichž dresu proměnili nájezdy Dan Boyle a Ryane Clowe, za domácí se prosadil pouze Patrick O'Sullivan.

Kings přitom začali duel proti aktuálně nejlepšímu týmu celé NHL dobře a po deseti minutách vedli 2:0. Jenže ještě v první třetině snížil v přesilové hře autor vítězného nájezdu Clowe a v druhém dějství, pro změnu ve vlastním oslabení, vyrovnal Patrick Marleau.

Žraloci si připsali dvanácté vítězství z posledních třinácti zápasů a jasně vládnou tabulce Západní konference. Druhý v pořadí Detroit na ně ztrácí po prohře s Coloradem už osm bodů.