úterý 25. července 2017 Jakub

Sparta si upevnila třetí místo výhrou 3:1 nad Znojmem

Praha - Hokejisté Sparty porazili ve 32. kole Znojmo 3:1 a při dnešních prohrách Třince a Slavie si upevnili třetí místo v extralize. Vítězný gól vstřelil krátce po polovině zápasu Martin Podlešák, gól a nahrávku si připsal Tomáš Netík.

Sparta - Znojmo

Již v úvodu čtvrté minuty měla Sparta po prohřešcích Demela a Mrázka na 82 sekund dvojnásobnou početní výhodu, gólmana Trvaje však nepřekonala. Nejnebezpečnější z domácích střelců byl Kratěna. Jeho první pokus vytěsnil gólman Orlů lapačkou mimo, při druhém pak vyražený puk přepadl za Trvajova záda, odkud ho stihli hosté před dotírajícími Pražany zamést do bezpečí.

Sparta byla o něco aktivnější, ale když už se dokázala přes pozornou znojemskou obranu prosadit do šance, narazila na výtečného Trvaje. Hosté se k přesilovce pět na tři dostali ve 13. minutě, ale pouze na tři vteřiny a přestože v následné standardní početní výhodě několikrát ohrozili Pöpperleho, ani jeden z pokusů se neujal.

Závěr po vypršení hrací doby okořenila bitka

Ve druhé třetině Sparta ještě o něco zvýšila svou aktivitu a ve 26. minutě ji poslal do vedení Netík. Po zpočátku nenápadné akci se podél pravého hrazení vymanil ze Švrčkova sevření, znojemského zadáka přebruslil a kličkou si poradil i s Trvajem. V polovině základní hrací doby mohl zvýšit Langhammmer, ale Trvaj ho vychytal.

Krátce nato Výborný našel Podlešáka, jenž z mezikruží zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Na začátku 38. minuty musel na dvě plus dvě minuty na trestnou lavici Jerofejevs a 55 sekund před druhou přestávkou se dorážkou prosadil Haman. Ve 47. minutě se po chybě znojemské obrany tlačil do zakončení Ton, ale Plášek mu obětavým skokem zablokoval hůl. Sparťanský kanonýr po následujícím vhazování dostal od Tesaříka druhou nabídku a byl bezchybný.

Blízko gólu na 4:1 byl Hromas, jehož našel přesně Kratěna, ale Mojžíš akci za cenu faulu překazil. V 53. minutě hrála Sparta bez úspěchu půl minuty v pěti proti třem, Znojemští se v závěru ještě snažili o kontaktní gól, ale skóre se již nezměnilo. Závěr ještě po vypršení hrací doby okořenila bitka Langhammera s Bičánkem a Podlešáka s Meidlem.