úterý 23. května 2017 Vladimír

Hokejová Sparta postoupila po porážce Třince na třetí místo

Praha - Hokejisté Sparty se díky výhře v dnešním utkání 31. kola extraligy nad Třincem 5:4 po samostatných nájezdech posunuli ve vyrovnané tabulce ze sedmého až na třetí místo. Oceláři ale dokázali v závěru smazat tříbrankovou ztrátu a díky trefě Jozefa Baleje 35 sekund před koncem normální hrací doby už desátý zápas za sebou bodovali.

Ilustrační foto

Domácí se ubránili v úvodu při vyloučení Výborného, když nejlepší střeleckou pozici měl z hostů na konci přesilovky Balej. V šesté minutě se ale Oceláři, kteří se mohou pochlubit podle počtu branek nejlepším útokem v extralize, už dočkali vedení. Před brankou zakončoval úspěšně sparťanský odchovanec v dresu Třince Kanko.

Na druhé straně se ještě neprosadil bekhendem Koreis, ale v osmé minutě už v přesilovce vyrovnal Gulaši, jemuž předložil puk před odkrytou branku Výborný. Za čtyři minuty Sparta otočila stav, když Hanzlíkovu střelu tečoval Ton. Hosté potom hráli 56 sekund v pěti proti třem, výhodu však nevyužili, naopak Sparta i svou druhou přesilovku zužitkovala. Sparťané sice dlouho soupeře nezatlačili, ale pak po Netíkově průniku prostřelil Vojtka z mezikruží Langhammer.

Druhá část byla na šance chudá. Sparta nedovolovala Třinci, aby se dostal na kontakt, ve 26. minutě mohl navíc zvýšit Broš, ale Vojtka nepřekonal. Pöpperleho ohrozili především Květoň s Peterkem. V 34. minutě se dostal do dobré střelecké pozice Kratěna, ale obětavě si lehl do střely Seman. Oceláři zatlačili Spartu v 36. minutě, ale v závěru se neprosadili, největší možnost měl Balej.

V třetí části nejdříve Sekeráš nedokázal překonal Pöpperleho po akci Polanského, sparťanského gólmana prověřil tvrdou ránou i Balej, ale skóre se měnilo ve 48. minutě na druhé straně, když z otočky překonal Vojtka Broš. Při hře čtyř proti čtyřem mohl zvýraznit rozdíl Ton. Oceláři ale ukázali, jak dokážou být produktivní a za 57 sekund stáhli manko na jediný gól. Nejdříve skóroval v 54. minutě Peterek při signalizovaném vyloučení, potom se trefil z mezikruží pod horní tyč Květoň.

Snahu o třinecký závěrečný nápor oddálilo Výtiskovo vyloučení, ale Ptáčkovo vyhození puku do hlediště nabídlo na závěrečných 90 vteřin výhodu hostům. A Třinec početní výhodu podpořenou power play využil 35 sekund před koncem třetí třetiny přesnou ránou Baleje. Ještě v základní hrací době mohl dokonat obrat Peterek, ale Pöpperle jeho střelu kryl.

V nastavení se přelévaly útoky ze strany na stranu a oba gólmani měli plné ruce práce, neinkasoval však ani jeden. V rozstřelu ale Pöpperleho nepřekonali Květoň ani Polanský, za Spartu se trefili Kratěna i Výborný.