sobota 27. května 2017 Valdemar

Hokejisté Třince doma opět vyhráli a jsou čtvrtí

Třinec - Hokejisté Třince porazili v předehrávce 33. kola extraligy Mladou Boleslav 3:2 a připsali si osmé domácí vítězství za sebou. V tabulce se díky tomu posunuli na čtvrté místo. Rozhodující náskok zařídil Ocelářům Jiří Polanský, jenž na přelomu druhé a třetí třetiny dvakrát skóroval a v soutěži produktivity se dotáhl na vedoucího Tomáše Vlasáka z Plzně. U obou branek hostů, za které poprvé nastoupili Jiří Hunkes a Michal Důras, byla někdejší třinecká opora Richard Král.

Jan Peterek
Jan Peterek

V úvodu si vypracovala největší šance třinecká nejúdernější formace vedená Peterkem, který z pár metrů přestřelil. O chvíli později si šikovně najel před branku Martynek, ovšem trefil klečícího gólmana Cháberu. V dalším průběhu mohli skórovat především hosté. Útočník Nouza zblízka nechal svou šanci na Čechmánkových betonech.

Třinec nastartovala až první přesilovka

Sudí poprvé vylučoval až ve 12. minutě a v přesilové hře bývalý třinecký útočník Barinka rovněž ztroskotal ve vyložené příležitosti na chráničích
domácího gólmana. Nejnebezpečnějším hokejistou hostů byl v první části Nouza, od pravého mantinelu se probil do výhodné střelecké pozice, i jeho druhou šanci však Čechmánek zastavil. U rány Kaizonova po buly ho zachránila tyčka. Třinec nastartovala až první přesilová hra. Seman vypálil od modré a Cháberou vyražený kotouč dopravil do sítě Květoň.

Hosté se dočkali vyrovnání po chybě Gureně na útočné modré. Do přečíslení dvou na jednoho jeli Král s Handlovským, jehož střelu Čechmánek skvěle chytil, ale mladoboleslavský útočník dostal od obránců dost prostoru k dorážce, kterou nasměroval pod horní tyčku. O chvíli později mohli Středočeši dokonat obrat. Pajič z levého křídla tvrdě vystřelil, puk se odrazil před osamoceného Kazionova, jehož pokus Čechmánek chytil na brankové čáře. Sudí Kubeš nechal raději situaci prověřit u videa.

Boleslavští měli šance, Třinec ale neudolali

Domácí se dostali do tempa až v polovině utkání, kdy měli k dispozici sérii tří přesilových her, na 40 sekund dokonce dvojnásobnou. V ní měl největší šanci Peterek, který po přihrávkách Květoně a Martynka zůstal nikým neatakován před Cháberou, pravý růžek branky však netrefil. Třinečtí opět udeřili v předposlední minutě třetiny, kdy si Polanský pěkně položil Cháberu a zavěsil pod horní tyčku.

Ze třetí části uplynulo pouhých dvanáct sekund a Polanský po pěkné individuální akci zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Když se vzápětí Balejovi ani Moravcovi nepovedlo definitivně hosty zlomit, převzal poslední tým tabulky otěže utkání do svých rukou. Kontaktní gól dal Král, když tečoval Posmykovu střelu od modré, ale vyrovnat se hostům navzdory šancím nepodařilo.