středa 28. června 2017 Lubomír

Hokejová Slavia vyhrála nad Spartou a vede nad ní o bod

aktualizováno 8. 12. 2008 22:10

Praha  - Hráči pražské Slavie porazili v dnešním hokejovém derby Spartu na jejím ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Na svého pražského rivala získala Slavia v tabulce jednobodový náskok. Obhájci titulu jsou třetí o čtyři body za Vítkovicemi i Litvínovem, Spartě patří páté místo. Před druhou nejvyšší návštěvou sezony, o kterou se postaralo 11.008 diváků, rozhodl dnešní zápas penaltový specialista Jaroslav Bednář. Úřadující mistr se díky výhře posunul na třetí místo tabulky.

Ilustrační foto

Lepší vstup do utkání si hosté nemohli přát. Již po 21 vteřinách byl vyloučen Vykoukal a Slavia jeho faul potrestala. Hruška se sice nejprve dlouho sbíral z ledu po ataku jednoho ze sparťanů, ale v 70. vteřině pohotově zakončil přesnou akci na jeden dotek, při které mu gól připravili Kadlec s Beránkem. Hruška si připsal 17. branku v sezoně a osamostatnil se v čele tabulky střelců soutěže.

Sparťany inkasovaný gól příliš nepoznamenal a okamžitě se snažili vyrovnat. Jejich akce však končily u pozorného Furcha, jenž podruhé za sebou dostal přednost před jedničkou Svobodou. V sedmé minutě na něj nevyzrál ani kapitán domácích Výborný. V přesilové hře mohl přidat druhý gól Bednář, ale neuspěl, stejně jako po chybě v rozehrávce na druhé straně Broš. Nejblíže vyrovnání byl ve 20. minutě Kafka, který trefil horní tyčku Furchovy branky.

Na začátku druhé části mohli přidat druhý gól Červenka s Bednářem, kteří se řítili sami na Pöpperleho, ale překonat se jim ho nepodařilo. Následně hru ovládla Sparta, která měla jedinečnou šanci vyrovnat v přesilových hrách. Neprosadila se při signalizované výhodě v šesti proti čtyřem, ani při následné 34 vteřin dlouhé hře pět na tři. Přitom slávisté hráli chvíli prakticky ve dvou, když Červenka zlomil hůl.

Hosté soupeře za neproduktivní hru v přesilovkách potrestali. Před Pöpperlem zůstal osamocený Doležal, jehož pohotově našel Bednář a Slavia vedla 2:0. O pár vteřin později mohlo být s domácími ještě hůře, Jelínek však svou příležitost neproměnil. Ve 38. minutě se hráči Sparty radovali ze snížení, rozhodčí Minář však po konzultaci s kolegou u videa gól neuznal s tím, že puk nepřešel brankovou čáru.

Kouč Výborný se snažil zlepšit hru svého celku změnami v sestavě. Dlouho to vypadalo, že neuspěje, ale nakonec se mu to povedlo. V rozmezí 43 vteřin třetí části se dvakrát prosadil jeho syn David, když nejprve využil přesilovou hru a následně skóroval ještě jednou. Obrat mohl dokonat vzápětí Kratěna, ale neuspěl a hattrick nezkompletoval ani Výborný.

Utkání gradovalo a zásluhu na tom měla i Slavia. Domácí se hnali do útoku a v 55. minutě je málem za jejich ofenzivu potrestal Červenka. Trefil však jen horní tyč. V normální hrací době už gól nepadl, stejně jako v prodloužení. V nájezdech opět exceloval Bednář, jenž se jako jediný prosadil dvakrát. Výborný na druhé straně svůj druhý pokus neproměnil.