Evropská a Konferenční liga UEFA

Jágr i Rosa skórovali v Kontinentální lize

Moskva - Jaromíru Jágrovi se po více než měsíčním období bez gólu začalo opět dařit. Skóroval ve druhém utkání po sobě. V dnešním zápasu přispěl gólem k výhře Omsku nad Jaroslavlí 3:1.

Jaromír Jágr
zdroj: Wikipedia

Česká hvězda otevřela ve 34. minutě skóre v přesilovce svou sedmnáctou trefou v sezoně po asistenci Jakuba Klepiše. Výhru Avangardu zpečetil na začátku poslední minuty třetí brankou Pavel Rosa. U jediného gólu Jaroslavle asistovali Zbyněk Irgl a Josef Vašíček. Omsk vyhrál podruhé za sebou, z uplynulých deseti utkání však zvítězil pouze třikrát.

Výrazně na sebe upozornili také čeští útočníci v dresu Magnitogorsku. Tomáš Rolinek se dvěma góly podepsal pod výhru 6:1 nad Spartakem Moskva, který vede kouč Miloš Říha. Na obě branky mu přihrál nejproduktivnější hráč soutěže Jan Marek, jenž navíc jednou skóroval.

Josef Straka přispěl jednou brankou k výhře Čerepovce 4:1 na ledě Barysu Astana.

Výsledky:

Chabarovsk - Atlant Mytišči 1:2 v prodl., Novokuzněck - MVD Balašicha 3:4 (za domácí Hořava 0+1), Omsk - Jaroslavl 3:1 (Jágr 1+0, Rosa 1+0, Klepiš 0+1 - Irgl a Vašíček 0+1), Čeljabinsk - Viťaz Čechov 5:4, Barys Astana - Čerepovec 1:4 (za hosty Straka 1+0), Magnitogorsk - Spartak Moskva 6:1 (za domácí Rolinek 2+0, Marek 1+2), Ufa - CSKA Moskva 4:3 v prodl.