neděle 28. května 2017 Vilém

Hokejisté Pardubic zvítězili nad Znojmem a jsou třetí

Pardubice - Hokejisté Pardubic odehráli ve 30. extraligovém kole další dramatickou bitvu se Znojmem, na jejímž konci se mohli radovat z tříbodového zisku po výhře 3:2. Všechny góly vstřelil Moeller v přesilovkách. Ve vzájemném měření sil v probíhajícím ročníku poprvé uspěl domácí tým; v předešlých duelech vyhráli Východočeši na ledě Orlů 6:5 v prodloužení a poté doma prohráli 1:2.

Zleva pardubický Libor Pivko a znojemští Jiří Trvaj a Lubomír Štach
  • Zleva pardubický Libor Pivko a znojemští Jiří Trvaj a Lubomír Štach autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/5/494/49378.jpg?1225218044

Dnes se hrál na pardubickém ledě se od začátku otevřený a bojovný hokej, jemuž navíc nechybělo napětí. Východočechům přibyl před utkáním na marodku Cetkovský a tak byl narychlo angažován třinecký Hašek. Moelleru navíc chyběli Pucher, Šeda i nedávná ústecká posila Špirko.

Pardubičtí měli v první třetině více ze hry

Přesto měli pardubičtí hráči v úvodní třetině více ze hry a častěji zaměstnávali Kameše v brance Znojma. Už ve druhé minutě se do šance dostal Tvrdík, znojemský gólman byl ale na místě. I když se častěji hrálo v obranném pásmu Znojma, udeřilo na druhé straně kluziště. V osmé minutě se Znojmu podařil rychlý protiútok a Růžička v pardubické brance neměl nárok.

Gól vyburcoval domácí hráče k většímu náporu a vyplatilo se jim to. Přesně po pěti minutách smazali znojemský náskok. Při přesilovce pět na tři se ve 13. minutě prosadil dělovkou od modré Čáslava. Domácí pak mohli jít v poslední minutě úvodního dějství dokonce do vedení, ale Kolář ani Havíř se neprosadili.

Znojmo přidalo ve druhé dvacetiminutovce na důrazu

Ve druhé třetině se hosté začali více prosazovat. Přidali na důrazu a domácí hráči začali mít problémy. Ve 33. minutě se dostal do dobré pozice Mojžíš, ale jeho střela mířila mimo stejně jako na druhé straně Divíškova dělovka. Pardubickým chyběl klid a přesnost v kombinaci a do vyložených šancí se dostávali pouze sporadicky. Vzruch přinesla 40. minuta, ve které nejprve neuspěl Svoboda a vzápětí Píšu vychytal Kameš.

Úvodní minuty třetí části naznačily, že žádný ze soupeřů se nechce spokojit s hubeným výsledkem 1:1 a jistotou pouze jednobodového zisku. Hra se zrychlila, oba celky přidaly na bojovnosti. Ve 47. minutě potrestali domácí druhé Hamanovo vyloučení druhým gólem. Trefil se parádní střelou Somík, který v této fázi hry prošel všemi třemi útočnými řadami Moelleru. Proti jeho přesně mířené střele z mezikruží neměl Kameš žádnou šanci.

Znojmu nepomohla ani hra bez brankáře

O tři minuty později už vedli domácí o dvě branky. Postarala se o to Koukalova formace, která si zavzpomínala na úspěšně hrané přesilovky zkraje sezony. Z dvoubrankového náskoku se domácí těšili jen necelou minutu. O snížení se postaral Kucharczyk. V 51. minutě domácí nastřelili tyčku Kamešovy branky, sudí Hradil pro jistotu zkontroloval video.

Předtím ale stačil vyloučit Švrčka za zdržování hry, ale tentokrát z početní výhody neudeřilo. Hosté, hrající v této třetině bez Dopity, se ubránili, i když před Kamešem bylo pořádně dusno. Znojemští se však nevzdávali, svým důrazem nedávali domácím klid a utkání bylo zcela otevřené. V poslední minutě se Orli odhodlali ke hře bez brankáře, ale jejich touha po bodovém ziska vyšla naprázdno.