pátek 23. června 2017 Zdeňka

Hokejisté Vítkovic ani potřetí nenašli recept na Karlovy Vary

Ostrava - Hokejistům Vítkovic to proti Karlovým Varům v letošní sezoně nejde, vicemistr dnes v Ostravě vyhrál 4:2 a zvítězil i v třetím vzájemném souboji. Domácí přitom vedli 2:0, ale v druhé polovině zápasu vypadli z rytmu, promarnili tři přesilovky pět na tři a soupeř skóre otočil. Vítězný gól dal v 51. minutě Petr Kumstát. Vítkovice jsou v útlumu, nedávný lídr tabulky vydoloval z posledních čtyř zápasů jen bod.

Hokej Vítkovice - Karlovy Vary

Bez útočných opor Ujčíka a Šimíčka se Vítkovice uklidnily rychlou brankou. Hned první Řezníčkovo vyloučení potrestal Krenželok, který před Mensatorem pohotově tečoval Barinkovu ránu.

Energie nezahálela, ale proti vyrovnání se postavila horní tyčka Štěpánkovy branky, kterou přímo po vyhraném vhazování nastřelil Melenovský. Chabou návštěvu mohl podruhé rozjásat Štefanka, ale po úniku v oslabení nedokázal trefit odkrytou horní polovinu brány.

Hlavní roli hrály přesilovky

I třetí vzájemný zápas výrazně ovlivnily přesilovky. Dvougólový náskok v ní dal domácím Jurečka, který našlápl po pravém křídle a jeho tečovaná rána zmátla Mensatora.

Hosté vypadali na odpis, ale z nesnází je vytáhla jejich silná disciplína - početní výhody. Košťál sklepl mimo Štěpánkův rozsah Dobroňovu střelu od modré čáry a podle navlas stejné osnovy se v 38. minutě zrodilo i vyrovnání. Domácí mezitím promarnili dokonce dvě přesilovky pět na tři a zatímco výkon soupeře minutu od minuty rostl, Hadamczikův výběr byl stále těžkopádnější.

Obrat ve skóre proto nikoho nepřekvapil. Vítkovice potvrdily, že promarnit přesilovky pěti proti třem se nevyplácí. Ještě jednou to v několikasekundové zkrácené verzi zopakovaly v třetím dějství a bylo zle. Gólové pokusy Deje a Pecha ještě Štěpánek dokázal zlikvidovat, ale Kumstát si pak vítkovického gólmana vychutnal forhendovou kličkou. Domácí dohráli ve velké křeči a jejich pokus o power play rychle ukončil Kristek zásahem do prázdné branky.