neděle 25. června 2017 Ivan

Frolík s Dvořákem pomohli Floridě k vítězství na ledě Rangers

aktualizováno 1. 12. 2008 08:47

New York - Čeští hokejisté Michael Frolík a Radek Dvořák se v nedělním utkání NHL zasloužili o vítězství Floridy 4:0 na ledě New York Rangers. Frolík vstřelil čtvrtý gól a připsal si jednu asistenci, Dvořák přihrál na dvě branky a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Michael Frolík

Hrdinou zápasu, v němž Panteři vrátili Jezdcům páteční porážku 3:4 po samostatných nájezdech, se stal brankář Craig Anderson, který podruhé za sebou dostal přednost v brance před Tomášem Vokounem. Anderson zlikvidoval všech 37 střel a podruhé v sezoně vychytal čisté konto.

Kouč Floridy Peter DeBoer se hned po utkání nechal slyšet, že Andersona postaví mezi tyče i v úterním duelu ve Washingtonu. Na Floridě se tak začíná nahlas mluvit o tom, zda Vokoun nepřichází o post týmové jedničky. "Nikdy nemůžete vědět, jestli uděláte správné, nebo špatné rozhodnutí. Craig ale chytá dobře celou sezonu. A my jsme v situaci, kdy bude hrát ten, kdo nás dovede k vítězství a dvěma bodům," prohlásil DeBoer.

"Myslím, že by se měl zase vrátit k Vokymu," reagoval skromně Anderson. "Samozřejmě chci chytat. Užívám si to a budu připraven pomoci týmu, kdykoliv dostanu šanci," dodal.

Brankář Pavelec měl plné ruce i nohy práce

Ani 43 zákroků českého gólmana Ondřeje Pavelce nezabránilo porážce Atlanty 2:4 se St. Louis. Pavelec svým výkonem dlouho držel naděje Thrashers na úspěch, v 52. minutě ale za stavu 2:2 inkasoval rozhodující třetí gól po dorážce Brada Boyese. Čtvrtou trefu přidali St. Louis v poslední minutě do prázdné branky při power play Atlanty.

Thrashers od závěru první třetiny vedli 2:1, impulz k obratu dal St. Louis vyrovnávacím gólem v 36. minutě Keith Tkachuk, který si tak připsal jubilejní 1000. bod v NHL. "Byl to nádherný pocit, jak se ke mně sjeli všichni spoluhráči ze střídačky a gratulovali mi," řekl Tkachuk, který během 17 sezon zaznamenal 511 gólů a 489 asistencí v 1077 utkáních. "Už hraji hokej dlouho a tento milník je pouze důkazem toho, že stárnu," dodal šestatřicetiletý hráč.

Atlanta zaznamenala šestou porážku z posledních sedmi zápasů. "Z šedesáti minut jsme hráli hokej jenom dvacet minut, prvních dvacet minut. A to je na úspěch málo," prohlásil Niclas Hävelid, jeden z úspěšných střelců Thrashers.

Veterán Modano má 1300 bodů

Jubileum si v neděli vychutnal také útočník Dallasu Mike Modano. V duelu s Edmontonem rozhodl gólem necelé tři minuty před koncem třetí třetiny o vítězství Stars 4:3 a připsal si 1300. bod v kariéře.

Modano skóroval střelou z levého kruhu pro vhazování. "Nemůžete posbírat 1300 bodů, aniž byste byl skvělým hráčem, a tohle byla skvělá rána a úžasný gól," pochválil Modana trenér Dallasu Dave Tippett. První gól Edmontonu vstřelil nejproduktivnější český hráč letošní sezony NHL Aleš Hemský.