pondělí 22. května 2017 Emil

Sparta s bezchybným Pöpperlem porazila Liberec 2:0

Praha  - Hokejisté Sparty dokázali ve 28. extraligovém kole porazit Liberec 2:0. Pražané si připsali čtvrtou domácí výhru za sebou. Brankář Tomáš Pöpperle udržel podruhé v sezoně čisté konto. Vítězný gól vstřelil Tomáš Netík, pojistku přidal v závěru Ondřej Kratěna.

HC Sparta Praha

Sparta nastoupila k zápasu v unikátních dresech spojených s charitativní akcí "Sparťanská krev" a od samého začátku dávala najevo svou touhu po třech bodech. Již ve druhé minutě si domácí vynutili přesilovku, když na trestnou lavici musel Podkonický, s nebezpečnými střelami Gulašiho a Výborného si však strážce liberecké branky Fikrt dokázal poradit.

Sparta v úvodu ke své síti tygry nepustila

Druhý prohřešek Bílých Tygrů proti pravidlům však již Pražané dokázali využít. Deset vteřin před návratem potrestaného Bartoviče na led našel Vykoukal místo avizované rány křížnou přihrávkou Tona, ten okamžitě poslal puk před branku na Netíka, který ho zametl za Fikrtova záda. V 10. minutě Ton podobným způsobem vyzval ke skórování Langhammera, jehož však parádně vychytal Fikrt. Na hostujícím gólmanovi vzápětí ztroskotal i junior Kafka.

Liberec se během úvodní části k výraznějšímu ohrožení domácí svatyně nedostal, s několika ojedinělými střelami či náznaky šancí si bezchybně poradil gólman Pöpperle a obě mužstva tak odcházela do kabin za těsného vedení Sparty v poměru 1:0.

Ve druhé třetině se stejně jako v té první hodně bruslilo, příliš šancí se neurodilo a oba gólmani během ní zůstali neprůstřelní. K vidění však bylo také několik potyček dokumentujících prestiž souboje dvou soupeřů z jarního čtvrtfinále play off. Největší šanci Sparty měl střelec Netík, jež svou střelou bez přípravy prověřil Fikrta. Za hosty odpověděli Nedvěd a následnou dorážkou Nedorost, chvilku poté minul ostrou ranou Šachl.

Hrálo se ve vysokém tempu, naděje hostí utnul Kratěna

Ani ve třetí dvacetiminutovce vysoké tempo hry neopadlo. Ve 45. minutě byli domácí blízko navýšení svého jednogólového náskoku, ale Gulašiho tečovaný pokus od modré skončil pouze na pravé tyčce Fikrtovy branky. Chvilku na to pálil aktivní Kafka po vyhraném buly těsně vedle. Hosté byli sice v následující pasáži hry o něco aktivnější, velkou šanci však měla znovu Sparta, když v 53. minutě našel Vykoukal rozjetého Kratěnu, který však tváří v tvář Fikrtovi ani nadvakrát neuspěl.

Na konci 55. minuty po skrumáži u Fikrtova brankoviště vydoloval puk Melichárek, objel brankovou konstrukci a chystal se ho zasunout do odkryté klece, ale Fikrt se dokázal pohotově přesunout a udržel svůj tým ve hře o bodový zisk. Veškeré naděje hostí však utnul Kratěna, když v 59. minutě potrestal nadvakrát obrovskou hrubku Nedorosta kousek před brankovištěm.

Výsledek:

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Netík (Ton, Vykoukal), 59. Kratěna. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 8207.