úterý 23. května 2017 Vladimír

Mladá Boleslav překvapivě dobyla halu extraligového lídra

aktualizováno 28. 11. 2008 22:01

Ostrava - Souboj lídra extraligy s předposledním týmem měl nečekaného vítěze. Hokejisté Mladé Boleslavi totiž vyhráli na ledě Vítkovic 3:1. Středočeši umořili favorita vynikající obranou, za kterou se místo zraněného Chábery zaskvěla týmová dvojka Filip Šindelář. Hosté o výsledku rozhodli góly Lukáše Handlovského s Romanem Tomasem v posledních pěti minutách a s Vítkovicemi letos mají kladnou bilanci dvou výher a jedné porážky.

Mladá Boleslav - Vítkovice

Rozvláčný výkon Vítkovic si v první části vyloženě koledoval o gól. Favorit vstoupil do zápasu zakřiknutě, už v šesté minutě mu v oslabení ujel Handlovský, ale Pinc mu zmenšil střelecký úhel. Jistý gól měl na hokejce Tomas, v osmé minutě však nepochopitelně netrefil puk do prázdné branky. Ujala se až třetí příležitost Středočechů: Sýkora dostal od vítkovické obrany spoustu místa, aby do sítě uklidil Eiseltovu přihrávku. S domácími mohlo být ještě hůř, hosté ale vzápětí prohospodařili 92 sekund dvojnásobné přesilovky.

Křeč z Vítkovic nesetřásly ani změny v sestavě. Kouč Hadamczik od druhé části zamíchal složením útoků, ale na kvalitní defenzivu soupeře, v níž dnes bezchybně alternoval i ortodoxní útočník Benda, to neplatilo. Hostům mohl naopak zvednout náladu Tomas, protáhl se před branku, ale ke své smůle bekhendem napálil jen Pince.

Bez zraněného kanonýra Ujčíka se domácí trápili i v přesilovkách, kýženého vyrovnání nedosáhli ani v bezmála dvouminutové hře pět proti třem, i když Štefanka s Petrovickým byli blízko. Hadamczikův výběr spasilo štěstí. Roman trefil v závěru druhé části záda mladoboleslavského obránce Schnabela, od nichž putovala nepřesná rána pod horní tyčku Šindělářovy branky. Ještě před přestávkou mohl po brejku s Burgerem výsledek otočit Klimek, ale hostující gólman byl proti.

Vítkovice si v závěru větším důrazem vynutily platonický tlak, kterému však chyběla lehkost i nápad v útočném pásmu. Hosté ubránili tři oslabení a pět minut před koncem knokautoval favorita pohotovou střelou Handlovský. Nečekané vítězství nováčka pojistil Tomas, který po úniku s Bendou snadno zacílil na odkrytou klec.

Zdroj: ČT24, ČTK