úterý 25. dubna 2017 Marek

Slavia popáté za sebou prohrála, na nájezdy podlehla Znojmu

Praha - Hokejisté pražské Slavie zaznamenali v extralize již pátou porážku po sobě. Ve 26. kole dnes prohráli na domácím ledě se Znojmem 2:3 po samostatných nájezdech. O čtvrté výhře Znojma za sebou rozhodl jediný úspěšný exekutor nájezdů Jiří Dopita. Obhájce mistrovského titulu nyní čeká série pěti utkání venku.

Lavička hokejové Slavie

Úvodní třetina přinesla hokej bez náznaků větších gólových příležitostí. Orli pozorně bránili a i na domácích bylo patrné, jak neradi by inkasovali jako první. Až ve 12. minutě zahrozili domácí Sklenář a Doležal, čímž si zároveň vynutili přesilovku, v níž našel Hruška před brankovištěm Beránka, ale ve všech případech byl na místě bezchybný gólman Trvaj. Ostrou ranou odpověděl Mojžíš, také Svoboda v domácí brance si ale poradil.

Slávistický Svoboda čaroval, překonal ho až Plášek

Druhé dějství již bylo o něco zajímavější. Při vyloučení Kadlece se ve 24. minutě řítil v oslabení do šance Červenka, jehož vychytal Trvaj, ale vzápětí musel na trestnou lavici také Novák za zdržování hry a před hosty bylo 66 vteřin dvojnásobné početní výhody. Ve dvou šancích se objevil znojemský lídr Dopita; v té první ale pálil bez přípravy těsně mimo a při druhé ho vychytal Svoboda.

Brankář Pražanů se vyznamenal krátce na to i při šanci Čachotského, ale ve 29. minutě jeho neprůstřelnost skončila. Mojžíš na modré čáře z otočky pouze nastřelil puk, aby ho udržel v pásmu, ten se však odrazil na střed k Pláškovi a znojemský forvard ho pohotově tečoval k pravé tyči, na což nemohl Svoboda stihnout zareagovat. Ve 31. minutě mohli domácí srovnat krok, Žižka vzal však zakončení přečíslení tří na jednoho na sebe a přestřelil. Kucharczykův nebezpečný nápřah poté zlikvidoval Svoboda.

Slavia tlačila, dokázala jen vyrovnat

Do třetí dvacetiminutovky vlétla Slavia se snahou nepříznivý vývoj skóre zvrátit a už po 33 vteřinách se jí také podařilo vyrovnat. Dohrávanou přesilovku z druhé třetiny zužitkoval po rychlé předávce puku mezi Červenkou a Beránkem kanonýr Hruška. Necelou minutu poté zachránila Trvaje po akci Micky s Jelínkem horní tyčka, což si sudí Kubeš následně nechal potvrdit od videorozhodčího.

Slavia i nadále tlačila, její snahu o vedoucí gól však odmítal Trvaj a podařilo se mu to natolik, že se ho nakonec dočkali jeho spoluhráči. Při ojedinělém brejku Orlů zapomněla domácí obrana na začátku 49. minuty na Demela, který z bezprostřední blízkosti překonal Svobodu. O dvě minuty později se však při přesilovce rozestoupila hostující obrana před Drtinou, který ostrou ranou vyrovnal. V 55. minutě měl po chybě slávistů šanci rozhodnout Dopita, k překonání Svobody mu však nestačily ani tři pokusy.

V nájezdech uspěl jen znojemský Dopita

Protože se oba týmy spokojily s jistotou alespoň jednoho získaného bodu, muselo se o vítězi rozhodnout v nastavení. V pětiminutovém prodloužení byli domácí lepší, vynutili si přesilovku, ale Hruška ani nadvakrát neuspěl. V nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Dopita.