středa 13. prosince 2017 Lucie

Hokejisté Vítkovic zdolali Třinec až v jedenácté sérii nájezdů

aktualizováno 25. 11. 2008 21:27

Ostrava - I druhé derby hokejistů Vítkovic s Třincem v sezoně došlo do nastavení a dva body za výhru 3:2 v něm nakonec až v jedenácté sérii samostatných nájezdů ukořistili domácí. Šťastným střelcem byl Róbert Petrovický. V barvách hostů opět vyšel zápas bývalým vítkovickým hráčům, o góly se podělili David Moravec i Jan Výtisk. Třinec ve Vítkovicích ani v šestém utkání po sobě nevyšel bodově naprázdno a už přes tři roky drží na ledě ČEZ Arény neporazitelnost v normální době.

Vítkovický hokejista

Oceláři měli tragický nástup. Hned ze startu dostali výhodu přesilové hry, ale po chybě ve středním pásmu jim ujel Krenželok a jeho střela propadla Vojtkovi do sítě.

Začátku utkání vévodily Vítkovice

Úvod se nesl jasně ve vítkovických notách. Domácí však převahu více nezúročili a byli potrestáni. Unikajícímu Peterkovi stačili obránci ještě na poslední chvíli překazit pokus o blafák, ale v osmé minutě se Moravec natlačil z rohu až do brankoviště a dostrkal kotouč na několik pokusů do sítě.

Gól urovnal i rozložení sil na ledě. Přesto vítkovické vedení málem rychle obnovil Petrovický, bombou z úhlu rozezněl jen tyčku. Sudí Minář často vylučoval, přesilovky obou celků dnes však vázly. Jednu z mála šancí si v nich vytvořil Štefanka, ale Vojtkovi, který musel zaskočit za nemocného Čechmánka, puk mezi betony neprohodil.

Snažili se i hokejisté Třince

Domácím vrátila náskok souhra šťastných odrazů, která zmátla gólmana a Treille mohl puk lehce zasunout do opuštěné branky. Varaďa měl záhy na holi i třetí branku, ovšem Vojtek byl na místě.

Třinec se z útlumu vyprostil v přesilovce pět na tři. Střelecky se v ní neprosadil, ale vyrovnal hru a brzy i stav: Polanský vybojoval vhazování pro Výtiska, který svůj volej opřel do hokejky jednoho z bránících hráčů a tečovaný projektil si našel místo v horním rohu Pincovy branky. Aktivitu pak pro změnu převzali hosté a po brejku Martynka musel těžkou teč Tomíka zlikvidovat Pinc.

Rozřešení nepřinesla ani poslední třetina

Už bez zraněného Ujčíka také Vítkovice prohospodařily převahu dvou mužů, která se i po návratu vyloučeného Malce protáhla o další desítky sekund díky nastřelenému kotníku kulhajícího beka Vosátka a vyčerpaný kvartet na to takřka doplatil, jenže při ráně Krsteva se vyznamenal Vojtek.

Vyrovnaný zápas nevyřešila ani třetí část. Martynka ve 45. minutě vychytal Pinc, Barinka zase na opačné straně vypálil jen do tyčky. V poslední sekundě prodloužení měl na bonusový bod v přesilovce nabito Vosátko, ale neprostřelil padajícího Pince. Toho však na nájezdy kouč Hadamczik nahradil Štěpánkem a vyplatilo se. Štěpánek pustil jedinou z jedenácti penalt, nekonečný rozstřel rozhodl Petrovický.

Zdroj: ČT24, ČTK